To był kolejny udany rok dla dżudoków i dżudoczek Czarnych Bytom, którzy w kończącym się roku wywalczyli 39 medali, w tym medale na Mistrzostwach Świata Juniorów, Mistrzostwach Europy Juniorów, Mistrzostwach Polski oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W sumie reprezentanci Czarnych Bytom wywalczyli 8 złotych, 14 srebrnych oraz 17 brązowych medali. W poniedziałek 18 grudnia w Hali Czarnych Bytom podsumowano kończący się, sportowy rok dla bytomskich dżudoków, który można zaliczyć do udanych.

Czarni Bytom podsumowali sportowy rok 2023

Wczorajsza uroczystość, w której oprócz zawodników, zawodniczek, działaczy i trenerów Czarnych Bytom wzięli udział przedstawiciele między innymi: samorządu, w tym prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, zastępca prezydenta Bytomia Adam Fras, przewodniczący Rady Miejskiej Michał Staniszewski, a także osoby wspierające bytomski klub, który co roku odnosi sukcesy na arenach krajowych i zagranicznych, była okazją nie tylko do podsumowania osiągnieć w mijającym roku, ale również nagrodzenia najlepszych zawodników i zawodniczek.

Podczas spotkania najlepsi dżudocy i dżudoczki Czarnych odebrali pamiątkowe puchary, medale oraz upominki za osiągnięte w 2023 roku sukcesy, a przedstawiciele władz miasta oraz prezes Czarnych Małgorzata Wiśniewska Wilk pogratulowali sukcesów naszym reprezentantom, którzy po raz kolejny w klasyfikacji klubowej w sporcie dzieci i młodzież zajęli najlepsze miejsce z wszystkich bytomskich klubów.

Wśród nagrodzonych dżudoków i dżudoczek podczas poniedziałkowej uroczystości byli zawodnicy i zawodniczki, którzy na zawodach rangi mistrzostw Polski, Europy oraz świata zajęli medalowe miejsca - Zobacz listę osiągnięć bytomskich dżudoków i dżudoczek w 2023 roku

Podczas spotkania uhonorowana została również dziesiątka najlepszych zawodników i zawodniczek z rankingu Otwartych Mistrzostw Bytomia, które odbywały się w bytomskim klubie.

Wczorajsze wydarzenie było również okazją do uczczenia 50-lecia działalności w Czarnych Bytom Piotra Wichra, jednej z najbardziej rozpoznawalnych twarzy klubu. Świetny zawodnik, a obecnie trener i organizator wielu imprez sportowych i charytatywnych realizowanych przez bytomski klub judo jest m.in. laureatem Medalu Miasta Bytomia za zasługi dla rozwoju bytomskiego sportu. Dzięki jego pracy wielu wychowanków klubu osiągnęło sukcesy sportowe na Igrzyskach Olimpijskich czy mistrzostwach Polski, Europy oraz świata. Pod jego okiem karierę rozpoczynali Robert Krawczyk i Przemysław Matyjaszek.