Bytomscy policjanci zatrzymali kierowcę po narkotykach i pasażera z amfetaminą

Niebezpieczne zachowanie na ulicy Wojska Polskiego w Bytomiu zakończyło się zatrzymaniem dwóch młodych mężczyzn z narkotykami. Jeden z nich prowadził auto pod wpływem środków odurzających, co mogło skończyć się tragicznie. Sprawdź, jakie konsekwencje prawne im grożą i dlaczego policja apeluje o rozwagę.
- Akcja policji na ulicy Wojska Polskiego w Bytomiu
- Konsekwencje dla mieszkańców Bytomia związane z narkotykami i jazdą pod ich wpływem
Akcja policji na ulicy Wojska Polskiego w Bytomiu
W poniedziałkowe popołudnie funkcjonariusze wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu przeprowadzili kontrolę drogową na ulicy Wojska Polskiego. Zatrzymali do rutynowej kontroli kierowcę samochodu marki Seat Leon, który wzbudził ich podejrzenia swoim nerwowym i pobudzonym zachowaniem. W trakcie interwencji okazało się, że 20-letni mieszkaniec Bytomia prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających.
Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim marihuanę, a u 19-letniego pasażera również marihuanę oraz amfetaminę. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i odpowiedzą przed sądem za posiadanie nielegalnych substancji.
Konsekwencje dla mieszkańców Bytomia związane z narkotykami i jazdą pod ich wpływem
Za posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku większych ilości sankcje mogą sięgnąć nawet 10 lat więzienia. Dodatkowo 20-latek, który prowadził samochód będąc pod wpływem środków odurzających, może zostać ukarany grzywną oraz otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Policja przypomina, że każda ilość narkotyków jest zabroniona i przestrzega przed poważnymi konsekwencjami prawnymi związanymi z ich posiadaniem czy używaniem. Apel skierowany jest zarówno do osób rozważających zakup takich substancji, jak i tych, którzy już je posiadają.
Posiadanie każdej ilości narkotyków jest surowo zabronione” informuje Komenda Miejska Policji w Bytomiu.
Ta interwencja to kolejny sygnał dla mieszkańców miasta, by unikali ryzykownych zachowań na drodze oraz nie narażali siebie i innych na niebezpieczeństwo wynikające z używania środków odurzających.
Opierając się na: Policja Bytom
Autor: krystian