Niebezpieczne spotkania z dzikimi zwierzętami na drogach Bytomia bądź czujny

Poranne zderzenie z dzikiem na ulicy Chorzowskiej przypomniało kierowcom, jak niebezpieczne mogą być spotkania z dziką zwierzyną na drodze. W ciągu kilku minut doszło tam do dwóch kolizji, które mogły zakończyć się poważniejszymi konsekwencjami. Policja apeluje o rozwagę i czujność szczególnie w miejscach blisko lasów i terenów zielonych.
- Bytomskie ulice pod lupą po porannym zdarzeniu z dzikiem
- Jak bezpiecznie reagować na spotkanie z dzikim zwierzęciem na drodze w Bytomiu
Bytomskie ulice pod lupą po porannym zdarzeniu z dzikiem
Wczesnym rankiem, około godziny 5:30 , na ulicy Chorzowskiej doszło do niecodziennego zdarzenia drogowego. Kierowca opla, 45-letni mieszkaniec Bytomia, podczas jazdy natknął się na przebiegającego przez jezdnię dzika. Zwierzę niestety nie przeżyło zderzenia, ale na szczęście kierowca wyszedł z tego bez obrażeń. O sytuacji natychmiast poinformowano odpowiednie służby, które zajęły się usunięciem padłego zwierzęcia.
Ta pierwsza kolizja spowodowała jednak efekt domina kierujący jeepem próbując ominąć stojący na światłach awaryjnych samochód, uderzył w tył renaulta. Za spowodowanie tej drugiej kolizji 32-latek został ukarany mandatem i punktami karnymi.
Jak bezpiecznie reagować na spotkanie z dzikim zwierzęciem na drodze w Bytomiu
Spotkania z dzikimi zwierzętami na drogach nie są rzadkością, a ich największa aktywność przypada na zmierzch oraz świt. Policja przypomina, że jeśli dojdzie do kolizji ze zwierzyną, należy zachować szczególną ostrożność: zjechać na pobocze, włączyć światła awaryjne i ustawić trójkąt ostrzegawczy. Jeśli ktoś zostanie ranny, trzeba natychmiast udzielić pomocy.
Co ważne, nie wolno dotykać ani przemieszczać rannego lub martwego zwierzęcia może ono być agresywne lub chore na wściekliznę. Za brak pomocy rannemu zwierzęciu grozi mandat nawet do 5 tysięcy złotych. Po takim zdarzeniu należy zgłosić to służbom pod numerem 112 lub 997.
Policjanci podkreślają także znaczenie ograniczenia prędkości i zachowania czujności szczególnie w rejonach oznaczonych znakiem A-18b Dzikie zwierzęta”. To właśnie tam ryzyko nagłego wtargnięcia zwierzyny jest najwyższe.
Zdarzenia takie jak te przy ulicy Chorzowskiej to sygnał dla wszystkich kierowców w Bytomiu warto pamiętać o bezpieczeństwie swoim i innych uczestników ruchu oraz o ochronie dzikich mieszkańców okolicznych lasów.
Na podstawie: Policja Bytom
Ostatnie Artykuły

Bytomianka poprowadzi bieg w Parku Kachla. Potem opowie o swojej drodze

Monika Słowińska wyróżniona za zdjęcie, które łamie stereotyp biblioteki

13 zatrzymań w Bytomiu - w tle amfetamina na blisko 1200 porcji

W Bytomiu młode uczestniczki dostały start w beauty i wsparcie na drogę

Ślady galeny i dolomitu pod Bytomiem. Ten spacer odsłoni dawny Śląsk

Kradzież stali z byłej elektrowni - policja szybko namierzyła dwóch mężczyzn

Dlaczego sklepy wybierają hurtownię erotyczną Boys of Toys do uzupełnienia asortymentu

Smolenia 35 przejdzie zmianę. Urząd ma być dostępny bez przeszkód

Biblioteka w Bytomiu zamieniła książki w laboratorium robotów

Bytomski nastolatek wrócił z Europy ze srebrem po ciężkim finale

Joachim Trier wraca z filmem, który rozcina rodzinne milczenie

Ferie zimowe 2027 w województwie śląskim. Kiedy uczniowie będą mieć wolne i jak wygląda kalendarz roku szkolnego?

Pałac, schron i nastawnia. Noc Muzeów pokazała Bytom od zaplecza

Polonia prowadziła, ale Śląsk odrobił straty i świętuje awans
Przydatne dane teleadresowe
- IV Komisariat Policji w Bytomiu - kontakt, godziny, adres
- Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza nr 3 w Bytomiu - kontakt i adres
- Okręgowy Urząd Miar w Katowicach - Wydział zamiejscowy w Bytomiu, kontakt i usługi
- Placówka opiekuńczo - wychowawcza nr 4 w Bytomiu - kontakt i lokalizacje
- Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu - zajęcia i kontakt
- Komenda Miejska Policji w Bytomiu - kontakt i godziny
