Bytomianka Lata 2025 Anna Górecka-Czarny odbierze statuetkę 12 września

Bytomianka Lata trafia do osoby, która od lat tka muzyczne życie naszego miasta – Anna Górecka-Czarny zostanie uhonorowana statuetką Ligii Kobiet Nieobojętnych podczas wrześniowej gali w MDK nr 1. Zobacz, gdzie i kiedy przyjść, by posłuchać jubileuszowych opowieści i muzycznej niespodzianki.
- Bytom świętuje: odbierz nagrodę razem z Anną Górecką-Czarny w MDK nr 1
- Przyjdź na galę - poznaj działalność i osiągnięcia laureatki
Bytom świętuje: odbierz nagrodę razem z Anną Górecką-Czarny w MDK nr 1
Anna Górecka-Czarny, od lat związana z Młodzieżowym Domem Kultury nr 1, otrzyma tytuł Bytomianki Lata przyznawany przez Ligę Kobiet Nieobojętnych. Uroczystość wręczenia statuetki zaplanowano na 12 września o godzinie 18.00 w siedzibie MDK nr 1 przy ul. Powstańców Warszawskich 12.
W MDK nr 1 Anna uczy śpiewu oraz prowadzi zespoły wokalne SMILE, A’Capella i Happy Crew. To od niej wyszła inicjatywa Przeglądu Piosenki Żeglarskiej Szantowisko, a także współorganizacja szeregu wydarzeń, które systematycznie wzbogacają ofertę kulturalną Bytomia.
Przyjdź na galę - poznaj działalność i osiągnięcia laureatki
W uznaniu zasług Anna Górecka-Czarny została uhonorowana wieloma wyróżnieniami, w tym Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę nadanym przez Prezydenta RP oraz Nagrodą Prezydenta Miasta Bytomia. Jej praca to nie tylko edukacja muzyczna – to także angażowanie młodych ludzi w projekty społeczne i charytatywne, od zbiórek dla potrzebujących dzieci po działania o charakterze edukacyjnym.
Program wręczenia tytułu przewiduje spotkanie z laureatką oraz muzyczną niespodziankę. To okazja, by osobiście podziękować za lata pracy na rzecz kultury i oświaty w naszym mieście oraz zobaczyć efekty pracy z młodzieżą, którą Anna wspiera i inspiruje.
Na podstawie: Urząd Miejski Bytom
Autor: krystian