Zmiany na ul. Miarki - tymczasowe utrudnienia przy termomodernizacji budynku

Przy kamienicy pod numerem ul. Miarki 32 w Bytomiu pojawią się tymczasowe korekty w organizacji ruchu związane z pracami termomodernizacyjnymi. Mieszkańcy i kierowcy natkną się na ograniczenia rozłożone w dwóch etapach, które mają usprawnić przebieg robót, ale wymagają zachowania ostrożności. Miasto prosi o uwagę na nowe oznakowanie i zachowanie płynności jazdy w rejonie inwestycji.
- Bytom informuje - prace przy termomodernizacji i porządek na drodze
- Przed wejściem robót - co zmieni się konkretne przy ul. Miarki 32
Bytom informuje - prace przy termomodernizacji i porządek na drodze
Jak przekazuje Miasto Bytom, modernizacja elewacji i instalacji przy budynku wymusza krótkotrwałe zmiany w ruchu drogowym. Prace zaplanowano na dwa kolejne dni robocze, a organizacja ruchu będzie dostosowywana tak, by zachować przejezdność i możliwość skrętu w pobliską ulicę. W komunikacie urzędu podkreślono konieczność stosowania się do ustawionego oznakowania i zwracania uwagi na pieszych oraz ekipy pracujące na jezdni.
Przed wejściem robót - co zmieni się konkretne przy ul. Miarki 32
Organizacja ruchu będzie realizowana w dwóch etapach; najważniejsze punkty są następujące:
- 2 lutego - zajęty zostanie fragment pasa jezdni oraz część pasa do lewoskrętu w ul. Moniuszki na wysokości budynku ul. Miarki 32;
- 3 lutego - przejazd ul. Miarki przy numerze 32 będzie możliwy wyłącznie prawym pasem ruchu.
W obu dniach zachowana zostanie możliwość skrętu z ul. Miarki w ul. Moniuszki. Miasto prosi kierowców i pieszych o ostrożność oraz stosowanie się do tymczasowego oznakowania.
Kilka praktycznych wskazówek na czas prac: zaplanować nieco więcej czasu na dojazd, zwracać uwagę na zwężenia i tymczasowe pasy, a przy możliwości rozważyć alternatywne trasy omijające bezpośredni odcinek przy ul. Miarki 32.
na podstawie: Urząd Miejski Bytom.
Autor: krystian

