Zatrzymania w Bytomiu - 113 woreczków i ponad 1650 porcji narkotyków

FOT. Policja Bytom
Przez okno wyrzucono pakunek z 113 woreczkami - policjanci zabezpieczyli go na sąsiednim podwórku i w mieszkaniu odkryli białą substancję oraz susz. Dwie osoby zostały zatrzymane - 22-latek objęty dozorem, a 17-latek trafił do aresztu na 3 miesiące.
“Kryminalni z KP II w Bytomiu ujawnili znaczną ilość narkotyków.”
Policjanci z Komisariatu Policji II w Bytomiu zorganizowali działania w jednym z mieszkań w mieście po uzyskaniu ustaleń, że mogą znajdować się tam narkotyki. Na miejscu pracował policyjny przewodnik wraz z psem służbowym. Jeden z funkcjonariuszy zauważył, jak mężczyzna w mieszkaniu wyrzucił przez okno pakunek na teren sąsiedniego podwórka - przedmiot został zabezpieczony.
W torbie znajdowało się 113 woreczków strunowych z białą, sypką substancją. Wstępne testy wykazały, że to prawdopodobnie metamfetamina - z której można by było przygotować ponad 1650 porcji dilerskich. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli także białą sypką substancję i susz roślinny - wstępnie określone jako metamfetamina i marihuana. Zabezpieczone środki trafiły do policyjnego depozytu.
W sprawie zatrzymano dwie osoby - 22-latka i 17-latka. Jak ustalili funkcjonariusze, 17-latek dodatkowo podejrzany jest o udzielenie narkotyków innej osobie. Wczoraj bytomski sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora - 17-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. 22-latek decyzją prokuratora objęty został policyjnym dozorem.
Policja przypomina - posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych jest zabronione i zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku znacznej ilości nawet do 10 lat. Udzielenie innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej jest karane, a udzielenie ich w celu osiągnięcia korzyści może skutkować karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanym grozi - zgodnie z przepisami Kodeksu karnego w Polsce - do 10 lat więzienia; prokurator i sąd będą decydować o dalszych krokach.
Policjanci z Komisariatu Policji II w Bytomiu zabezpieczyli dowody i prowadzą dalsze czynności procesowe. Zabezpieczone substancje trafiły do policyjnego depozytu, a sprawa trafi do prokuratury.
Skala znaleziska uderza - liczby i sposób ukrycia dowodzą, że to nie pojedyncze użycie, lecz hurtowy charakter procederu gotowy do szybkiej sprzedaży.
na podstawie: KMP Bytom.
Autor: krystian
