Bytomski chór
W miniony weekend, nasze lokalne talenty kolejny raz udowodniły, że pasja i zaangażowanie nie mają wieku. Chór „Wrzosy Jesieni” z Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zdobył główną nagrodę Grand Prix na „Jura Senior Festiwal”. To wydarzenie jest nie tylko świętem muzyki, ale także dowodem na to, że sztuka łączy pokolenia.
  1. „Jura Senior Festiwal” - VI edycja Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki dla Seniorów odbyła się w Porębie.
  2. W konkursie wzięło udział blisko 500 seniorów, z których 9 przeszło do drugiego etapu.
  3. Chór „Wrzosy Jesieni” otrzymał główną nagrodę Grand Prix, potwierdzając swoją klasę.
  4. Chór ma na swoim koncie wiele prestiżowych wyróżnień, w tym zwycięstwo na poprzedniej edycji festiwalu.

W tegorocznej odsłonie festiwalu, który rozbrzmiewał w Porębie 23-24 marca, rywalizacja była wyjątkowo zacięta. Seniorzy z naszego województwa mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne przed znamienitym jury, w skład którego weszli Henryk Czich z grupy Universe, Grzegorz Poloczek oraz Aleksander Woźniak. To właśnie ich profesjonalne oko dostrzegło wyjątkowość chóru „Wrzosy Jesieni”, nagradzając go najwyższym wyróżnieniem.

Przyznanie Grand Prix chórowi z Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku nie było przypadkowe. Grupa ta, licząca 40 osób, ma już w swoim dorobku szereg sukcesów na różnych arenach - od lokalnych po ogólnopolskie. Wśród nich znajduje się m.in. zwycięstwo na edycji „Jura Senior Festiwal” w 2021 roku, 3. miejsce w Warszawie na Juwenaliach III Wieku, czy pierwsze miejsce w Szczecinie w kategorii chórów mieszanych oraz nagroda publiczności.

Warto podkreślić, że nagroda Grand Prix nie jest jedynie potwierdzeniem talentu i ciężkiej pracy członków chóru, ale również zachętą dla wszystkich seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. To dowód na to, że muzyka nie zna ograniczeń wiekowych, a pasja do śpiewu może przynieść wiele radości i satysfakcji, niezależnie od lat. Nagrodę wręczyli Mirosław Mazur, przewodniczący sejmiku województwa śląskiego oraz Ryszard Spyra, burmistrz miasta Poręba, co jeszcze bardziej podkreśla wagę osiągnięcia chóru „Wrzosy Jesieni”.


Źródło: UM Bytom