Zbiórka na radiowęzeł w SP nr 51: uczniowie walczą o muzyczne przerwy
Marzenia uczniów Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi mogą wkrótce stać się rzeczywistością dzięki zbiórce na profesjonalny radiowęzeł. Inicjatywa, która ma na celu wprowadzenie muzyki do szkolnych korytarzy, zyskuje coraz większe wsparcie.
  1. Radiowęzeł ma kosztować 50 tys. zł.
  2. Inicjatywa wspierana jest przez całą społeczność szkolną.
  3. Zbiórka prowadzona jest na portalu zrzutka.pl.
  4. Uczniowie organizują kiermasze i spotkania z darczyńcami.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi mają ambitny plan – chcą zamienić standardowy dzwonek na przyjemne melodie, które umilą czas spędzony w szkole. Aby to osiągnąć, potrzebują 50 tys. zł na stworzenie profesjonalnego radiowęzła.

Pomysł na radiowęzeł zrodził się w głowach członków Samorządu Uczniowskiego, ale szybko zyskał poparcie całej szkolnej społeczności. Jak podkreślają inicjatorzy, radiowęzeł ma nie tylko dostarczać muzyki, ale również zacieśniać więzi między uczniami i ułatwiać przepływ informacji. "To marzenie uczennic i uczniów nie tylko tych aktualnie uczęszczających do szkoły, ale także wielu absolwentek i absolwentów. Tym razem młodzież jest mocno zdeterminowana" – mówi Magdalena Koloch, radna, nauczycielka i opiekunka Rady Samorządu Uczniowskiego.

Aby zebrać potrzebne fundusze, uczniowie zorganizowali już trzy akcje, podczas których prowadzili kiermasze, a dochód z nich przekazali na realizację swojego marzenia. Ponadto, młodzież zwróciła się o pomoc do sponsorów i odbyła pierwsze spotkania z potencjalnymi darczyńcami. Ważnym wydarzeniem będzie również Piknik Szkolny, który odbędzie się 7 czerwca – podczas tego wydarzenia uczniowie będą zachęcać do wsparcia ich inicjatywy.

Zbiórka na radiowęzeł prowadzona jest na portalu zrzutka.pl, gdzie każdy może dorzucić swoją cegiełkę do tego ambitnego projektu. Dzięki zaangażowaniu uczniów i wsparciu społeczności, marzenia o muzyce w szkolnych korytarzach mogą wkrótce stać się rzeczywistością.


Na podstawie: UM Bytom