Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Szkolenia i dotacje na biznes. Można sięgnąć po 25 tys. zł25 tys. zł dotacji na założenie własnej firmy i comiesięczne wsparcie finansowe na pokrycie niezbędnych opłat - do 7 stycznia Fundacja Imago czeka na chętnych uczestników programu Bytom - Kurs na Przedsiębiorczość. Uwaga - z tej oferty mogą skorzystać tylko osoby mieszkające na obszarze rewitalizacji.

Dodatkowym kryterium, które trzeba spełnić to m.in. wiek. Projekt skierowany jest do osób powyżej 30. roku życia, bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo. Szanse na udział w nim  mają zwłaszcza kobiety powyżej 50. roku życia albo panie powracające na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka, a także osoby niepełnosprawne.

Najważniejszym jednak wytycznym jest miejsce zamieszkania. Do projektu kwalifikowane są tylko osoby mieszkające w obszarze rewitalizacji (obszar możesz sprawdzić tutaj).

Jeszcze jedna ważna kwestia - trzeba mieć pomysł na biznes. O przyznaniu dotacji decyduje specjalna komisja. Jeśli okaże się, że ma on szansę na realizację, wówczas uczestnik projektu kierowany jest na szkolenia z przedsiębiorczości. Później udzielana jest mu bezpłatna dotacja na rozkręcenie biznesu w wysokości 25 tys. zł. Początkujący przedsiębiorcy mogą liczyć też na wsparcie pomostowe. Przez pół roku (albo rok, w zależności od potrzeb) będzie im wypłacana dotacja  - 1750 zł na najpilniejsze opłaty.

Pierwsi chętni już się zgłosili, niebawem rozpoczną się szkolenia, a biznesy uczestników tego projektu uruchomione zostaną na przełomie marca i kwietnia.  

Projekt "Bytom - kurs na przedsiębiorczość" finansowany jest ze środków unijnych. Jego wartość oszacowano na ponad 1 mln zł, z czego Unia Europejska dołoży 985 tys. zł.

Więcej informacji pod numerem: 797 110 933.
Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: gazetaprawna.pl