Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Bytomska drogówka podsumowała działania o nazwie „Bezpieczne skrzyżowania”. Głównym ich celem jest ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych w rejonie skrzyżowań. Mundurowi ujawnili 43 wykroczenia.

Dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg na skrzyżowaniach oraz egzekwowanie od kierujących i pieszych obowiązujących w tym zakresie przepisów, to główne cele prowadzonych działań o nazwie „Bezpieczne skrzyżowania". Policjanci z bytomskiej drogówki pełnili służbę w kilku wytypowanych punktach miasta. W trakcie akcji mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców, prawidłowość parkowania w rejonach skrzyżowań, przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości oraz stosowania pasów bezpieczeństwa. Stróże prawa zwracali także uwagę na zachowanie pieszych uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi ujawnili 43 wykroczenia. Z czego,32 popełnili kierowcy pojazdów mechanicznych, z których 19 ukaranych zostało mandatami karnymi. Piesi popełniali wykroczenia nie stosując się do sygnalizacji świetlnej – 5 osób oraz przechodząc w miejscu niedozwolonym - 6 osób. 18 kierowców przekroczyło prędkość w rejonie skrzyżowań. Wobec 11 osób mundurowi zastosowali pouczenie a wobec 4 kierowców wnioski o ukaranie do sądu.