Od ponad 30 lat budujemy ogrody zimowe, pergole, zabudowujemy tarasy, balkony oraz baseny. Jednak to właśnie budowa ogrodów zimowych jest jedną z tych usług, z których zasłynęliśmy.

Ogrody zimowe

Ogród zimowy - pomieszczenie całoroczne lub sezonowe

Ogrody zimowe kiedyś zwane były oranżeriami. Wbrew pozorom wcale nie są one wymysłem naszych czasów. Pierwsze ogrody zimowe powstały już w XVIII wieku i służyły do hodowli egzotycznych kwiatów i roślinności. XX wiek nieco zmienił ich oblicze i przeznaczenie — stały się dodatkowymi pomieszczeniami przeznaczonymi do wypoczynku.

Tylko od Ciebie zależy, jaką funkcję będzie pełnił ogród zimowy. Być może zaadaptujesz go na salon, jadalnię, gabinet czy pokój muzyczny. Decydując się na jego budowę, zyskasz wnętrze pełne światła i przestrzeni. Zimą zza ogromnych przeszkleń będziesz podziwiać ośnieżony krajobraz: wierzchołki drzew przysypane białym puchem, wyglądające jak oblane lukrem bożonarodzeniowe słodkości.

Z kolei latem wypoczniesz w przyjemnym chłodzie ogrodu zimowego. Jeśli akurat do upragnionych wakacji pozostało Ci trochę czasu, nacieszysz oko bujną roślinnością, która znajduje się we wnętrzu.

Jednak przeznaczenie ogrodów zimowych może być także inne. Wszystko zależy od tego, czy zdecydujesz się na ogród ogrzewany, czy nieogrzewany. Nieogrzewane pomieszczenie zimą jest praktycznie wyłączone z użytkowania, za to służy jako miejsce do hodowli zimnolubnych gatunków roślin.

Konstrukcja ogrodu zimowego, czyli profile aluminiowe

Konstrukcja ogrodu zimowego, który dla Ciebie zbudujemy, oparta jest na profilach aluminiowych. Aluminium jest materiałem bardzo plastycznym, dlatego Twój ogród zimowy może powstać na planie koła kwadratu czy wieloboku. Zalety tego rodzaju konstrukcji to przede wszystkim trwałość i stabilność.

Aluminium jest trzykrotnie lżejsze od stali i żelaza. Jednak cecha ta wcale negatywnie nie wpływa na jego właściwości — jest wręcz przeciwnie — surowiec ten jest niezwykle wytrzymały. Materiał, jakim jest aluminium, może być praktycznie nieskończoną ilość razy poddawany procesowi recyklingu. Mało tego. Zużycie energii podczas jego przetworzenia jest o 95% mniejsze niż podczas jego pierwotnego wytworzenia. Jak więc widzisz, zalety konstrukcji z profili aluminiowych jest wiele — są stabilne, wytrzymałe, trwałe i dodatkowo powstają z poszanowaniem środowiska oraz jego zasobów. Możesz zatem śmiało uznać, że aluminium to zielony bohater współczesnego budownictwa.

Aranżacje ogrodów zimowych, czyli pomysły na niebanalne wnętrza

Współczesne ogrody zimowe to nie to samo, co dawne oranżerie. Jednak tym, co je łączy jest uprawa roślinności. Tylko od Ciebie zależy, czy postawisz na egzotyczne drzewka owocowe, czy wybierzesz śródziemnomorskie gatunki kwiatów i krzewów. A może wolisz zieleń, która jest charakterystyczna dla krajów orientalnych?

Niezależnie od tego, na jaką roślinność się zdecydujesz, Twój ogród zimowy może stać się najpiękniejszym miejscem w domu. Sprawdzi się aranżacja klasyczna (z drewnianymi meblami), nowoczesna (z designerskimi dodatkami) lub eklektyczna (łączącą zalety wielu stylistyk).

Niebagatelną rolę, jeśli chodzi o klimat wnętrza, odgrywa oświetlenie. Zdecyduj się na lampy stojące, lampki wiszące oraz bardzo ostatnio modne — lampiony. Te ostatnie pięknie dopełnią egzotyczne lub orientalne wnętrze.

Zalety naszych ogrodów zimowych

Jeśli zainwestujesz w nasz ogród zimowy, zyskasz naprawdę wiele:

  • dodatkowe wnętrze, które podniesie wartość rynkową Twojej rezydencji,
  • całkowite bezpieczeństwo — odpowiada za nie zastosowanie antywłamaniowych okuć drzwi i okien oraz specjalnych systemów, które wydłużają żywotność konstrukcji,
  • ogród zimowy, który posłuży Ci przez wiele lat, dzięki czemu będzie idealnym rozwiązaniem do domów wielopokoleniowych,
  • dodatkowe wnętrze o konstrukcji wiatro- i wodoodpornej (zastosowanie systemu odprowadzania wody opadowej gwarantuje szczelność dachu oraz połączeń w węzłach konstrukcji),
  • pomieszczenie, które gromadzi energię cieplną dla całego domu — spodziewaj się zatem niższych rachunków za ogrzewanie.

Ponadto okna aluminiowe wypełnione są szkłem o podwyższonej izolacji, więc doskonale tłumią niechciane dźwięki — możesz zrelaksować się z dala od jakichkolwiek hałasów dochodzących z zewnątrz. Ogród zimowy przylegający do Twojej rezydencji jest z nią spójny architektonicznie. Co za tym idzie, Twój dom nie tylko nie traci na estetyce, ale jeszcze zyskuje ponadprzeciętny charakter.

Skorzystaj z doświadczenia firmy, która budowie ogrodów zimowych poświęciła ponad 30 lat. Zastosowanie nowoczesnych materiałów i systemów uczyni dodatkowe wnętrze w Twoim domu bezpiecznym i wyjątkowo widowiskowym. Odwiedź już teraz Bartmetaco!