Firma ochroniarska – jak zapewnić bezpieczeństwo w swoim domu?

Jako, że ostatnimi czasy kradzieże są na porządku dziennym, coraz większa liczba domostw objęta jest nadzorem agencji ochrony. Jednak należy pamiętać, że firmy ochroniarskie nie są ewenementem i także tutaj możemy natrafić na te mniej rzetelne. Jak zatem upewnić się, czy mamy do czynienia z odpowiednim usługodawcą oraz co będzie istotne podczas podpisywania umowy?

W momencie, kiedy już wiemy, że niezbędna będzie dla nas firma ochroniarska, z pewnością spotkamy się z dość szerokim wyborem. Należy jednie wiedzieć, w jaki sposób dokonać selekcji, aby firma ochrony, na którą postawimy poradziła sobie ze spełnieniem naszych wymagań. Jedno jest pewne – na zabezpieczeniu nie powinno się szukać oszczędności. W końcu najważniejsze nie jest to ile zapłacimy, ale w jaki sposób i w jakim czasie biuro ochrony będzie w stanie udzielić nam pomocy.

Metody

Najlepszy nadzór zapewni nam połączenie systemów monitorujących z całodobowym dozorem ze strony agencji ochrony mienia. Jeszcze przed samym podpisaniem umowy, powinno się zorientować, czy personel danej firmy odbył konieczne szkolenia, czy potrafi udzielać pierwszej pomocy i czy są to osoby w pełni sprawne fizycznie. Najlepiej, kiedy pracownicy wpisani są na listę kwalifikowanych agentów ochrony, ponieważ wtedy zyskują oni też większe możliwości, chociażby co do posiadania broni i stosowania przymusi bezpośredniego. Osoby, które odpowiedzialne będą za obsługę systemu, powinny wcześniej dokładnie obejrzeć naszą posesję i sam dom. Każda nagła sytuacja, może wymagać szybkiej reakcji, a wówczas patrol interwencyjny szybko do nas dotrze.

Koszty

W wypadku niektórych firm ochroniarskich w Warszawie, spotkamy się z pewnym chwytem marketingowym, który polega na wystawieniu bardzo atrakcyjnej oferty. Klienci często nie są świadomi, że płacą wówczas jedynie za samą gotowość do interwencji, a jeżeli do takowej dojdzie, będzie ona dodatkowo płatna. Ciężko jest zweryfikować ceny poszczególnych ofert, jeżeli chodzi o ten sam zakres obowiązków. Niektóre firmy mogą nawet ukrywać pewne zapisy związane z wysokimi karami, jeżeli doszłoby do wcześniejszego zerwania umowy. W końcu, jeżeli klient nie będzie zadowolony z usług, ma całkowite prawo do zakończenia współpracy.

Interwencja

Kiedy tylko dojdzie do sygnału o włamaniu i naruszeniu obwodu systemu, dyżurny agencji otrzyma informację o alarmie. Niezwłocznie zostanie wysłany do nas patrol interwencyjny. Najczęściej, osoby za to odpowiedzialne mają wgląd w to, jaki patrol znajduje się najbliżej miejsca zdarzenia. Dzięki temu, agenci ochrony mogą pojawić się u nas nawet w 5 minut lub do 15 w godzinach szczytu.

Podczas wyboru agencji ochrony w Warszawie, stanowi to jeden z najistotniejszych aspektów – liczba patroli oraz ile z nich przypada na dany obszar. Jak łatwo się domyślić, im mniejszy teren i mniej obiektów do ochrony, tym większa szansa na niezwłoczną interwencję. Nie mniej ważne będzie też to, ile osób stanowi jeden patrol. Niestety, ale jeden agent to zdecydowanie za mało. Kiedy dojdzie do bezpośredniej konfrontacji, przewaga liczebna włamywaczy może być sporym problemem. Zweryfikujmy też, czy numer telefonu do pracujących w ochronie to zwykła infolinia, czy też lokalny bądź komórkowy telefon.

Co jeszcze?

W umowie musi znajdować się informacja na temat rodzaju chronionego obiektu, cena usługi oraz okres trwania i wypowiedzenia umowy. Powinny być tam też uwzględnione kary za niewywiązywanie się z obowiązków bądź nienależyte ich wypełnianie.