Srebro dla bytomskich waterpolistówKolejny sukces zanotowali piłkarze wodni WTS Polonia Bytom. Podczas rozgrywanej w Gorzowie Wielkopolskim Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży nasi waterpoliści wywalczyli srebrny medal. W finale zawodnicy z Bytomia przegrali z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który był bezkonkurencyjny podczas turnieju.

Młodzi piłkarze wodni z Bytomia na imprezach mistrzowskich spisują się doskonale. Podopieczni Krzysztofa Paczyny i Marka Broncla po raz kolejny udowodnili, że należą do krajowej czołówki. Już w pierwszym meczu w Gorzowie Wielkopolskim nasi piłkarze wodni pokonali ŁSTW Łódź 16:9, a w kolejnym spotkaniu Pałac Młodzieży Warszawa 5:3.

W trzecim meczu nasi waterpoliści zmierzyli się z Arkonią Szczecin, gromiąc zespół z Pomorza aż 13:3. Dzięki temu zwycięstwu bytomianie zostali samodzielnymi liderami turnieju finałowego. Swoją formą Poloniści potwierdzili w meczu z gospodarzami, zwyciężając 14:3, co dało im prawo gry o złoty medal. W finale imprezy podopieczni Krzysztofa Paczyny i Marka Broncla musieli uznać jednak wyższość drużyny KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, która sięgnęła po złoty krążek.

Mimo przegranej w finale, srebrny medal dla waterpolistów z Bytomia jest wielkim sukcesem. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to jednocześnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U15, tym bardziej cieszy kolejny medal naszych młodych piłkarzy wodnych.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: WTS Polonia Bytom