Bytomska lekkoatletka z sukcesami

Jest absolwentką V Liceum Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu. Ma na swoim koncie trzy tytuły mistrzyni i wicemistrzyni Polski. Mowa o Wiktorii Klębowskiej, która podczas Mistrzostw Europy w szwedzkim Boras zajęła 4. miejsce i pobiła rekord życiowy, ale została niestety zdyskwalifikowana.

Wiktoria Klębowska od początku 2019 roku reprezentuje barwy klubu  AZS-AWF Katowice, zaś trenuje w naszym mieście od 2013 roku pod okiem trenera Janusza Szczyrka. Na swoim koncie ma trzy tytuły mistrzyni i wicemistrzyni Polski, zaś w 2017 roku uzyskała 12. miejsce na Mistrzostwach Świata juniorów młodszych w Nairobi w biegu na 2000 metrów z przeszkodami.

Najlepszym osiągnięciem lekkoatletki był jednak występ w Mistrzostwach Europy juniorów, które odbyły się w szwedzkiej miejscowości Boras /18-22 lipca/. Na zawody bytomianka pojechała z trzecim wynikiem na listach europejskim (10:20:02).

Nie narzuciłam na siebie presji zdobycia medalu, ponieważ wiedziałam, ze na zawodach tej rangi każda zawodniczka jest na wysokim poziomie. Chciałam skupić się na zrobieniu rekordu życiowego oraz pokazania się z jak najlepszej strony. Moim celem było dać z siebie 110% - mówi o swoim występie Wiktoria Klębowska.

Na starcie w biegu na 3000 metrów z przeszkodami stanęło 18 zawodniczek z różnych państw Europy. Po zaciętym finiszu nasza reprezentantka ukończyła rywalizację na czwartej pozycji. Wynik 10:15:12 był rekordem życiowym Wiktorii, a do medalu zabrakło jej zaledwie 12 setnych. Niestety nasza zawodniczka została zdyskwalifikowana. Według opinii sędziów bytomianka nadepnęła na linie obok wody z rowem, co było powodem dyskwalifikacji.

Mimo niepowodzenia Wiktoria Klębowska nie poddaje się. Na następne Mistrzostwach Europy będę tylko silniejsza i tam powalczę o medal – mówi o swojej przyszłości Wiktoria.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum Wiktoria Klębowska