IV Rajd Szombierki Modeli RCTen najstarszy rajd organizowany przez Śląską Ligę Rajdową już w najbliższą niedzielę, 15 września ponownie zawita do Bytomia. Zapraszamy miłośników rajdów do uczestnictwa w imprezie oraz kibiców, którzy chcą na żywo zobaczyć wyścigi modeli samochodowych. Początek rajdu o 10.00.

Śląska Liga Rajdowa jest jedną z czterech działających w kraju obok dolnośląskiej, mazowieckiej i toruńskiej.Ten typ rywalizacji powstał u naszych południowych sąsiadów prawie dwadzieścia  lat temu i jest tam do dziś bardzo popularny. Czechy uchodzą wręcz za kolebkę rajdów RC, a wspierają go międzynarodowe koncerny i producenci, gdzie jak w przypadków prawdziwych aut mają swoje teamy fabryczne.

Aby wziąć udział w zawodach należy mieć model (nie zabawkę) spełniający wymagania regulaminu Ligi i zapisać się na rajd poprzez specjalny formularz. Wszelkie informacje odnośnie Rajdu, Ligi oraz regulaminu znajdziecie na stronie Śląska Liga Rajdowa RC

Modele choć z wyglądu przypominają zabawki są to bardzo zaawansowane konstrukcje głównie z napędem na cztery koła, nastawami zawieszenia oraz programowalną elektroniką. Karoserie, które są wymienne można pomalować i obkleić w dowolny sposób, a więc zawodnicy poruszają się replikami swoich ulubionych  zawodników lub mają pomalowane modele w indywidualne barwy. Wszystkie karoserie są licencjonowane, a na rajdzie będzie można zobaczyć Fordy Fiesta WRC, Citroena DS3 WRC, Subaru Imprezę WRC i wiele innych.

Zawody odbędą się w Szombierkach na torze enduro przy ul. Frycza-Modrzewskiego.

Wstęp wolny dla kibiców.

Impreza pod patronatem prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza.
Plakat.jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Materiały organizatora