Weekend seniora z kulturąOprowadzanie po muzeach, spacery tematyczne, wystawy, spektakle - zbliża się 6. edycja weekendu kultury dla seniorów. Do ogólnopolskiej akcji, która odbędzie się od 27 do 29 września, przyłącza się Muzeum Górnośląskie.

Akcja „60+Kultura”, zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania. Seniorzy będą mogli skorzystać za darmo bądź w promocyjnej cenie z oferty kulturalnej w całej Polsce.

28 września w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu wstęp na wystawy stałe i czasowe dla wszystkich, którzy ukończyli 60. rok życia, będzie możliwy w cenie 1 zł. Muzeum zachęca seniorów do udziału w spotkaniu w ramach projektu „Judaika” – „Hebrajska literatura filozoficzna i religijna”, które poprowadzi Piotr Majdanik. Spotkanie rozpocznie się o 16.00.

W niedzielę, 29 września, wystawy stałe będzie można zwiedzić bezpłatnie. W bytomskiej placówce odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Na rozdrożu… Życie codzienne Górnoślązaków w okresie powstań śląskich i plebiscytu” – „Polska i niemiecka wojna gazetowa i plakatowa na Górnym Śląsku w okresie plebiscytu”, które poprowadzi Maciej Droń. Początek o 16.00.
Autor: Iwona Wronka