11. PKO Półmaraton Bytomski za nami

Ponad 1000 biegaczy stanęło na starcie 11. PKO Bytomskiego Półmaratonu. Podobnie, jak w latach poprzednich, w czołówce uplasowali się także bytomianie.

Mateusz Mrówka z Radlina zwyciężył w tegorocznej edycji PKO Bytomskiego Półmaratonu. Trasę ponad 21 kilometrów pokonał w czasie 01:13:28. Drugie miejsce ze stratą 33 sekund zajął Paweł Kosek z Tychów. Ciekawa sytuacja miała miejsce na najniższym stopniu podium. Identycznie jak przed rokiem na trzecim miejscu uplasował się Zbigniew Kalinowski z Częstochowy. Tym razem był o osiem sekund wolniejszy niż przed rokiem i uzyskał czas jedna godzina, czternaście minut i trzydzieści sześć sekund. Wśród kobiet najlepsza była Aleksandra Brzeźińska z czasem jedna godzina, dwadzieściacztery minuty i piędziesiąttrzy sekundy. Wśród bytomian najlepszy z wynikiem 01:17:45 był Damian Pasek, który uplasował się na czwartej pozycji.

W tym roku start i meta półmaratonu zostały zlokalizowane na parkingu centrum handlowego przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego. Wśród biegaczy mogliśmy zobaczyć nie tylko amatorów, ale i zawodowców, którzy na co dzień trenują w klubach. Stawka biegu była bardzo wysoka. Na zwycięzców czekały cenne nagrody pieniężne, zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wśród wszystkich zawodników, którzy ukończyli bieg, rozlosowano nagrodę główną, samochód osobowy Toyota Aygo. Rozlosowano również liczne nagrody rzeczowe. Każdy biegacz, który ukończył półmaraton w regulaminowym czasie, otrzymał również pamiątkowy medal i koszulkę.

Ci, którzy nie czuli się na siłach, aby przebiec całą trasę, mogli wystartować na krótszym odcinku. Trasę o długości 10,5 kilometra najszybciejj ukończył Piotr Kindler ze Świętochłowic, a wśród kobiet najlepiej pobiegła Beata Duży z Chorzowa. Na najkrorszej dzisiejszej trasie (5 km) najlepszy okazał się Rafał Wachla, a wśród kobiet Sandra Telucka. W kategorii Nordic Walking, 10,5 kilometrową trasę jako pierwszy ukończył Bogdan Cyrus, a wśród kobiet Anna Danielewicz.

Jak co roku, tak i podczas 11. PKO Bytomskiemu Półmaratonowi będą towarzyszyły imprezy sportowe dla dzieci. W sobotę 21 września 2019r. na terenie szkoły Podstawowej nr 33 przy ulicy Matki Ewy odbędą się biegi dla dzieci w wieku od 0 do 15 lat.