Taniec przeciw przemocy„Nie oznacza nie” – tak w walentynki mieszkanki Bytomia będą głośno mówić o przemocy wobec kobiet na całym świecie. Już jutro, 14 lutego zatańczą w proteście „One Billion Rising”.

Jest to międzynarodowa inicjatywa, w której biorą udział kobiety z całego świata, a od ośmiu także bytomianki. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Tylko „TAK” oznacza zgodę!” i jak podkreślają organizatorzy ma ona zwrócić uwagę społeczeństwa na fakt, że kobieta ma zawsze prawo odmówić mężczyźnie.

W tym roku sprzeciwiamy się przemocy wobec kobiet. Chcemy, aby każdy mężczyzna wiedział, że gdy kobieta mówi nie, to oznacza to nie – mówi Joanna Stępień, radna miejska i koordynatorka wydarzenia w Bytomiu.

Bytomianki tańczą w „One Billion Rising” już po raz ósmy i akcja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Muzyka i układ do tańca „One Billion Rising” od lat pozostają niezmienione, dlatego też każda kobieta, która chce wziąć udział w tanecznym proteście, może przyjść jutro do Agory Bytom o godzinie 17.00 na poziom +3.

Autor: AK