Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Chcemy rozmawiać z bytomianami o ich sprawach, dlatego po raz kolejny spotkamy się z mieszkańcami ulicy Katowickiej, aby tym razem zaprezentować im gotową koncepcję zagospodarowania wolnej przestrzeni, jaka powstała po wyburzeniu budynku przy ul. Katowickiej 29 – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

W najbliższą środę, 5 sierpnia o 16.30 zapraszamy na II etap konsultacji, podczas którego projektant przedstawi koncepcję zagospodarowania terenu opartą na podstawie wcześniejszych rozmów i pomysłów, jakie zaproponowali mieszkańcy ul. Katowickiej. Przypomnijmy, że 14 lipca odbyło się pierwsze spotkanie z mieszkańcami ul. Katowickiej, w którym wzięli udział przedstawiciele władz miasta, Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów oraz projektanta, który zaprezentował kilka projektów.

5 sierpnia organizujemy już drugie spotkanie konsultacyjne. Liczymy, że podobnie jak podczas pierwszego, mieszkańcy aktywnie wezmą udział w rozmowach i będą mogli zobaczyć wizualnie, jaki jest pomysł na Zieloną Strefę przy Katowickiej – mówi Paweł Wittich, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu.

Projekt Zielona Strefa na ul. Katowickiej to przede wszystkim stworzenie miejsca, w którym wspólny czas będą mogli spędzać nie tylko rodzice z dziećmi, ale również młodzież i dorośli. Oprócz placu zabaw powstanie tam również strefa dla dorosłych i tzw. mała architektura. Projekt będzie realizowany w miejscu, gdzie jeszcze około 10 lat temu stała kamienica, która została wyburzona. Pozostał po niej teren, który przez wiele lat nie był zagospodarowany, a teraz dzięki dofinansowaniu z GZM-u pusty plac zyska nową funkcję – rekreacyjną.
ZS_OK.png

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Arkadiusz Janocha