Lato w mieście - półmetekPołowa wakacji już za nami. Miejska oferta spędzenia tego czasu w mieście nie słabnie. Na kolejne tygodnie bytomskie kluby oraz miejskie jednostki przygotowały szereg atrakcji. Zobaczcie sami.

Jutro /1 sierpnia/ odbędzie się pierwszy z serii BeCeKoPoznawczy festyn dzielnicowy (Bytomskie Centrum Kultury). To cykl spotkań, który będzie realizowany również w innych dzielnicach. Tego samego dnia Biuro Promocji Bytomia zaprasza na spotkanie „Andrzej Czudek - kronikarz historii i walorów śląskiej przyrody, piewca śląskich rezerwatów”, które poprowadzi Łukasz Fuglewicz – przyrodnik, edukator, pracownik Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Na początku tego tygodnia fani spędzania czasu na sportowo znajdą coś dla siebie - 3 sierpnia przewidziano trening piłki nożnej i zajęcia ogólnorozwojowe. Chętni poznają sztuki walki, podczas których na uczestników będzie czekała dodatkowa atrakcja – Bumper Ball. Dla głodnych sztuk walki będzie jeszcze możliwość wzięcia udziału w zajęciach karate organizowanych przez Bytomski Klub Sportowy „Karate Shinkyokuschin”.

6 sierpnia będzie szansa na poznanie, czym jest szermierka – na zajęcia zaprasza Bytomskie Towarzystwo Szermiercze. Kinomaniaków zapraszamy 7 i 8 sierpnia do kina samochodowego.

W programie na ten tydzień znajdziemy również: warsztaty etnograficzne, zajęcia plastyczne i kreatywne oraz warsztaty ceramiczne „Cuda z gliny” (3 sierpnia w MDK nr 2). Kawiarnia W lufcie zaprasza 6 sierpnia na warsztaty kulinarne dla najmłodszych, podczas których dzieci będą się uczyły przygotowywać pyszne desery i koktajle z sezonowych owoców.

Przypominamy, że na wszystkie wydarzenia obowiązują zgłoszenia, a informacji gdzie i jak się zgłaszać szukajcie tutaj https://www.bytom.pl/lato-w-miescie-2020 w pliku zawierającym szczegółową ofertę Lata w mieście. Tutaj też znajdziecie informacje o szczegółach imprez


Autor: Arkadiusz Janocha