UM Bytom: IV Światowy Zjazd Bytomian

1 min czytania

Już za dwa tygodnie odbędzie się kolejna edycja Światowego Zjazdu Bytomian. Na zlot przyjadą byli mieszkańcy z różnych stron świata.

Osoby, które pojawią się na zjeździe, nadal mają Bytom w sercu i ogromny sentyment do miejsc, w których urodziły się, wychowały, pracowały. Zjazd odbędzie się w dniach 18-20 września i dla gości przygotowano bogaty program, w którym znalazł się urozmaicony cykl spacerów po mieście, między innymi o średniowiecznym Bytomiu, żydowskich mieszkańcach, architekturze neostylowej.

Dla byłych mieszkańców zaplanowano również debatę Bytomianie tożsamość w zmieniającej się Polsce i Europie”, przejazd Górnośląską Koleją Wąskotorową, akcję Bytom mojego dzieciństwa”, koncert Bytom dla bytomian”, plenerowe kino, gdzie zaprezentowane będą filmy związane z naszym miastem, wystawę Bytom na fotografii lotniczej na przestrzeni lat, noc restauracji Smaki Bytomia” i inne atrakcje.

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie MYbytomianie.

Szczegółowy plan zjazdu dostępny na stronie internetowej IV Światowy Zjazd Bytomian

Autor: LB
Zdjęcia: MYbytomianie

Urząd Miejski w Bytomiu, bytom.pl/iv-swiatowy-zjazd-bytomian-

Autor: krystian