płytki drewnopodobne

Płytki drewnopodobne robią w świecie aranżacji wnętrz prawdziwą furorę. Są one hitem nowocześnie urządzanych mieszkań, domów, biur czy też innych obiektów. Wszelkie dostępne na rynku to płytki ceramiczne, które imitują wyglądem deskę z drewna. Można zakładać je zarówno na podłogach, jak również i na ścianach. W przeciwieństwie do deski, są one odporne na wodę i na parę wodną, doskonale znoszą różnicę temperatur, mogą być montowane z ogrzewaniem podłogowym, a do tego wyglądają niezwykle efektownie. Czyż można więc chcieć czegoś więcej? W tym artykule chcemy skupić się na kwestii układania i możliwości łączenia ze sobą płytek drewnopodobnych, aby móc uzyskać dzięki nim jak najbardziej spektakularne efekty.

Płytki drewnopodobne - różnorodna oferta

Rynek ma nam do zaoferowania ogrom różnego rodzaju produktów, jeśli w grę wchodzą płytki drewnopodobne ceramixplytki.pl/10-plytki-drewnopodobne. Mogą mieć one różnorodne kształty, określoną wielkość, mogą być gładkie lub chropowate, mieć wystające słoje, bądź inne charakterystyczne elementy, jakie znajdują się na drewnie. W zależności od tego, jaki rodzaj drewna dane płytki odwzorowują, taki też mogą mieć one kolor. Wybierając odpowiednie, należy skupić się na ich wyglądzie, jakości, ale i zastosowaniu w określonym miejscu. Im lepiej uda nam się trafić, tym z pewnością lepszy uzyskamy efekt.

Jak powinniśmy układać płytki?

Same płytki to tylko produkt, materiał wykończeniowy dla danej przestrzeni. Trzeba zdać sobie bowiem sprawę z tego, że do uzyskania określonego efektu, niezwykle istotną rolę odgrywa samo ich ułożenie. W zależności bowiem od tego, jak będziemy chcieli je położyć na ścianie czy na podłodze, tak też będą w finalnym etapie wyglądały.

Kluczowe znaczenie ma oczywiście wybór firmy, która takie płytki drewnopodobne będzie miała nam położyć. W tej kwestii trafić możemy zarówno na prawdziwych specjalistów, którzy niemal od linijki położą nam płytki w naszej przestrzeni, ale i wybrać możemy osoby, które zupełnie się na tym nie znają, a wtedy efekt końcowy może nas co najwyżej… doprowadzić do płaczu. Im lepsza firma wykończeniowa, tym większa gwarancja pełnego zadowolenia i idealnego efektu na końcu samych już prac. Zatrudniając fachowców, ci kompleksowo powinni wykonać położenie płytek, czy to na podłodze czy na ścianie. W pierwszej oczywiście kolejności niezbędne jest zabezpieczenie podłoża. Istotne znaczenie ma to, aby dana powierzchnia była oczyszczona, równa, a do tego również i zagruntowana. Istotne jest to, aby taki preparat gruntujący położyć na przynajmniej dwanaście godzin przed właściwą pracą. W przypadku nierównych ścian, koniecznym jest nałożenie samopoziomującej zaprawy. Po takich czynnościach można zacząć planować układanie. Najpierw najlepiej jest zrobić to na suchej powierzchni, a następnie dany wzór przenieść już na daną ścianę lub podłogę. Do całości prac niezbędna jest zaprawa klejowa. Istotne znaczenie ma tutaj grubość warstwy, która powinna wynosić około 5 milimetrów. Klej powinien być rozprowadzony specjalnym grzebieniem. Po przyciśnięciu płytki, koniecznym jest zastosowanie krzyżyków dystansowych, które należy dopasować do szerokości fugi. Dopiero, kiedy zaprawa klejowa stwardnieje, a płytka zostanie oczyszczona z pyłu, można takie krzyżyki usunąć.

Jakie wzory wybrać?

W zależności od kształtu płytek, takie też można zastosować układy, tworząc z nich niezwykle efektowne wzory. Mając płytki kwadratowe, możemy tutaj ułożyć je na prosto, w karo, na mijankę lub w sposób mieszany. Mając płytki drewnopodobne prostokątne ceramixplytki.pl/kontakt, możemy zastosować między innymi wzór klasyczny, pionowy, cegiełkę, jodełkę, wzór diagonalny, jak również i naprzemienny. Płytki w kształcie rombu mogą być ułożone prosto, jako sześcian i jako chevron. Możliwości kombinowania z ułożeniem płytek są naprawdę nieograniczone.

Jak połączyć płytki drewnopodobne?

Płytki drewnopodobne można łączyć z innymi płytkami lub z panelami. W pierwszym przypadku jedynym ważnym elementem jest odpowiednie dobranie do siebie płytek, aby razem stworzyły ciekawy efekt wizualny. Jeśli zaś chodzi o panele lub deski podłogowe, wtedy konieczne jest zachowanie dylatacji, a więc odpowiedniego odstępu między krawędzią paneli, a innymi elementami. Ma to kluczowe znaczenie dla ochrony przed pojawianiem się wybrzuszeń, jak również i wszelkich nierówności, jakie mogą spowodować właśnie panele. A co zrobić z przerwą? Maskuje się ją poprzez specjalne listwy maskujące, które dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, jak również w formie płaskiej oraz półokrągłej.

Płytki drewnopodobne są bardzo dobrymi materiałami, jeśli chodzi o ich trwałość, solidność, piękny wygląd, a także i utrzymanie ich w nienagannej czystości. Wybierając je, jesteśmy przekonani, iż każde spełnią oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających odbiorców. Grunt to kupić dobry produkt i wybrać odpowiedniego fachowca.