Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Prezydent Bytomia na Forum Ekonomicznym w KarpaczuPrezydent Bytomia Mariusz Wołosz wziął udział w panelu dyskusyjnym podczas Forum Ekonomicznego – prestiżowego spotkania świata polityki, biznesu i nauki.

Od 8 do 10 września w Karpaczu odbywa się Forum Ekonomiczne, największa w Europie Środkowo-Wschodniej platforma spotkań, podczas której decydenci – politycy, samorządowcy, przedstawiciele biznesu i liderzy opinii dyskutują o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego oraz o współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów.

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz był jednym z prelegentów w panelu zatytułowanym „Sport jako narzędzie rozwoju społecznego”. Dyskutowano między innymi na temat wpływu sportu na integrację społeczną, szczególnie wśród najmłodszych oraz o działalności sportowców. Sport ma ogromny wpływ na kształtowanie charakteru, uczy pracy zespołowej i dyscypliny. Sam doświadczyłem tego, będąc w przeszłości zawodnikiem klubów bokserskich. Sport pomaga realizować pasje, pomaga w integracji i dążeniu do realizacji wspólnego dla drużyny celu – mówił prezydent Mariusz Wołosz.

Hasłem XXX edycji Forum Ekonomicznego jest „Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota”. W ramach forum zaplanowano około 150 wydarzeń, w którym udział biorą przedstawiciele polskiego rządu, politycy, naukowcy, dziennikarze, działacze społeczni, przedstawiciele biznesu. W debatach, wydarzeniach, panelach uczestniczą goście z Europy, Azji Centralnej oraz Stanów Zjednoczonych.


Autor: LB