Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Powiatowy Konkurs Historii Bytomia przełożony na 2021 rokZ powodu trwającej pandemii w naszym mieście wiele imprez zostało już przełożonych na innych termin. Kolejną jest cieszący się dużym zainteresowaniem Powiatowy Konkurs Historii Bytomia. Organizatorzy ze względów bezpieczeństwa postanowili przełożyć tegoroczną edycję na 2021 rok.

Aby nie narażać uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, ponadgimnazjalnych i specjalnych oraz środowisk szkolnych, w których miały odbyć się eliminacje i finały konkursu, organizatorzy wydarzenia przesunęli XXI. edycję konkursowych zmagań na wiosnę 2021 roku. Dokładne terminy eliminacji zostaną podane na początku 2021 roku.

W konkursie co roku uczniowie biorą udział parami. Konkurs jest dwuetapowy, składa się z eliminacji - w formie testu pisemnego, oraz finału - w formie pytań pisemnych i zadań praktycznych. Mamy nadzieję, że konkurs w 2021 roku odbędzie się w czterech kategoriach wiekowych. Zapraszamy do udziału uczniów młodszych i starszych klas szkoły podstawowej, uczniów szkół specjalnych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom