Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Prezydent pogratulował Agacie Kołodziejczyk prestiżowej nagrodyBytomianka została wyróżniona w X edycji Nagrody im. Aliny Margolis–Edelman. Przewodniczącą kapituły jest wybitna reżyserka Agnieszka Holland. Doceniono ciężką pracę nauczycielki na rzecz edukacji dzieci romskich.

Agata Kołodziejczyk to pedagog w Szkole Podstawowej nr 16 w Bytomiu-Bobrku. W tym roku do ogólnopolskiej Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman, przyznawanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, zgłoszono ponad 40 osób. Decyzją Kapituły tytuł laureatki, statuetkę i nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych otrzymała bytomianka, która troszczy się o integrację społeczności romskiej w Bytomiu. Świetlica „Amaro Strychos” (w języku romskim oznacza „Nasz Strych”), która znajduje się w SP nr 16, i działa od 2012 roku, odgrywa ogromną rolę w zbliżaniu dzieci z dwóch środowisk.

Dzisiaj prezydent Mariusz Wołosz oraz wiceprezydent Adam Fras odwiedzili Szkołę Podstawową nr 16 i złożyli gratulacje nauczycielce.
Bytom to miasto wspaniałych ludzi. Właśnie w Bytomiu żyje i pracuje Agata Kołodziejczyk, laureatka prestiżowej nagrody za działalność na rzecz społeczności romskiej, za integrację w szkole w ramach projektu „Amaro Strychos”, łączącego różne środowiska. To kolejna wybitna osoba, działająca w naszym mieście - mówił prezydent Bytomia.

Więcej na temat działalności Agaty Kołodziejczyk – Bytomianka laureatką prestiżowej nagrody 

Autor: LB
Zdjęcia: UM Bytom/Hubert Klimek