Jakie kredyty oferują banki? Kredyt odnawialny, kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny?

Przeglądając oferty banków, już na samym wstępie jesteśmy bombardowani najróżniejszymi ofertami kredytowymi, które różnić się mogą pomiędzy sobą tak naprawdę jedynie szczegółami. Kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, kredyt odnawialny… czym są? Jakie jeszcze rodzaje zobowiązań finansowych możemy spotkać?

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to najbardziej rozpowszechniony typ zobowiązania, które cechuje się brakiem celowości. To znaczy, że otrzymane po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, pieniądze, możemy wydać w sposób dowolny. Co istotne, kredyt gotówkowy to także jednocześnie ogólne pojęcie dla wszystkich podobnych zobowiązań finansowych. To oznacza, że niezależnie od tego czy wybierzemy kredyt konsolidacyjny, odnawialny czy jakikolwiek inny, mieszczą się one właśnie w tej jednej grupie.

Jak działa kredyt odnawialny?

Kredyt odnawialny, to specyficzny rodzaj zobowiązania, które bezpośrednio powiązane jest z posiadanym przez nas rachunkiem ROR. Po weryfikacji uzyskuje się dostęp do dodatkowych środków w momencie, gdy zużyje już te na swoim koncie, stąd też równie często nazywane jest to linią kredytową. Szczegółowe informacje o tym, jak korzystać z kredytu odnawialnego opisuje kredytexpress.pl. Jest to mimo wszystko dość nietypowy produkt, który ma zarówno wiele zalet, jak i wad, o których warto wiedzieć.

Dla kogo kredyt hipoteczny?

Kolejnym bardzo popularnym zobowiązaniem finansowym, jest kredyt hipoteczny. Zalicza się on do umów o charakterze celowym, co oznacza, że otrzymaną gotówkę można wydać w określony sposób. Kredyty konsolidacyjne zazwyczaj bierze się na bardzo wysokie kwoty i są one też znacznie korzystniejsze pod względem kosztów, trzeba jednak wykazać się dobrą zdolnością i wiarygodnością kredytową. Za ich pomocą można kupić mieszkanie, dom czy inną nieruchomość, a nawet na remont. W dzisiejszych czasach chcąc posiadać własne M, ciężko jest się obyć bez tego typu finansowania.

Kiedy sięgnąć po kredyt konsolidacyjny?

Od kilku lat, kredyty konsolidacyjne cieszą się niesłabnącą popularnością, a wszystko za sprawą tego, iż za ich pomocą możliwe jest połączenie w jedno kilku różnych zobowiązań bankowych. Zamiast płacić w miesiącu wiele różnych rat, płaci się jedną ujednoliconą. Konsolidacja pozwala więc na oszczędności, a także zniwelowanie ryzyka niewypłacalności. Co ważne – nie jest to kredyt oddłużeniowy! Ubiegać się mogą o niego tylko osoby, które nie posiadają żadnych zaległości i przejdą weryfikację zdolności kredytowej.

Czy warto wybrać kredyt samochodowy?

Jeżeli planuje się zakup nowego pojazdu, na przykład prosto z salonu, najczęściej do tego celu wybiera się właśnie kredyt samochodowy. To także jest zobowiązanie celowe, ponieważ podpisując umowę, konieczne jest dokładne określenie, na co zostaną wydane pieniądze (jaki samochód, marka). Mogą udzielać go banki, a także dostępny jest bezpośrednio w salonach samochodowych, gdzie spłata kosztów pojazdu może zostać rozbita na dogodne raty.