Polisa na życie dla seniora – co warto wiedzieć?

Wraz z wiekiem wzrasta potrzeba poczucia bezpieczeństwa. Coraz częściej zastanawiasz się nad tym, jak zabezpieczyć bliskich na wypadek Twojej śmierci? A może szukasz ubezpieczenia, które zapewni Ci ochronę na wypadek poważnego zachorowania nawet w podeszłym wieku? Obecnie coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych oferuje polisy na życie także do seniorów. Dowiedz się więcej.

Od prawie 10 lat polskie społeczeństwo nieustannie się starzeje. Coraz większa liczba osób w wieku 60+ sprawia, że ubezpieczyciele otwierają się na potrzeby seniorów i dopasowują oferty do ich sytuacji życiowej. Polisa na życie dla starszych osób ma wiele korzyści zarówno dla samego ubezpieczonego, jak i jego rodziny, jednak nie jest bez wad.

Czym jest polisa na życie dla seniora?

Ubezpieczenie na życie to oferta skierowana dla każdej grupy wiekowej – już od 18. roku życia. Jednak objęcie ochroną młodych ludzi jest obarczone mniejszym ryzykiem konieczności wypłaty świadczenia niż w przypadku osób w starszym wieku. Seniorzy są narażeni na zachorowanie na raka, udar, zawał i inne poważne choroby, przez co składka za zwykłe ubezpieczenie znacząco wzrasta.

Aby zapewnić sobie odpowiednią ochronę finansową, ale nie przepłacać, warto zainteresować się polisą o węższym zakresie. Ubezpieczenia dedykowane osobom w podeszłym wieku:

  • mają zazwyczaj charakter ochronny i zabezpieczają bliskich tylko na wypadek śmierci klienta, co pozwala zmniejszyć wysokość składki,
  • nie wymagają wypełniania ankiety medycznej ani przeprowadzania badań przed podpisaniem umowy,
  • mają krótki czas karencji,
  • mogą trwać dożywotnio, jeśli wybrano ofertę, która to umożliwia.

Dzięki polisie starsze osoby mogą liczyć na pełną ochronę niezależnie od swojego stanu zdrowia, nawet w przypadku poważnych zachorowań. Należy pamiętać, że do ubezpieczenia mogą dołączyć osoby wyłącznie do 85. roku życia.

Co obejmuje polisa na życie dla seniora?

Z uwagi na wysokie ryzyko, towarzystwa ubezpieczeniowe zazwyczaj oferują ochronę tylko na wypadek 1-3 zdarzeń, czyli:

  • zgonu ubezpieczonego,
  • poważnego zachorowania,
  • śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Jeśli jest taka potrzeba, można rozszerzyć zakres polisy o dodatkowe usługi, jak np. złamanie kości, trwałe inwalidztwo, operację chirurgiczną, zachorowanie na raka czy hospitalizację. Jednak należy liczyć się z tym, że wraz z rozszerzeniem zakresu składka może znacząco wzrosnąć.

Korzystanie z dodatkowej ochrony jest ograniczone m.in. wiekiem ubezpieczonego, np. z polisy NNW mogą skorzystać tylko osoby do 70. roku życia. Więcej informacji na temat polisy na życie dla seniora znajdziesz np. tutaj: https://www.rankingubezpieczennazycie.pl.

Gdzie kupić ubezpieczenie na życie dla osoby 60+?

Na rynku znajduje się wiele towarzystw, które oferują polisy dla klientów w podeszłym wieku. Wśród nich są np. PZU, Metlife, Allianz i Generali. Chcesz porównać dostępne ubezpieczenia na życie dla seniorów? Na www.rankingubezpieczennazycie.pl znajdziesz zestawienie kilkunastu ofert. Wystarczy zapoznać się z OWU i porównać wysokość składki, aby móc wybrać ochronę, która zapewni najbliższym wsparcie finansowe w trudnej sytuacji, np. na pokrycie zobowiązań zmarłego lub kosztów pogrzebu.

Ubezpieczenie na życie dla seniora to wspaniały prezent dla bliskich. Zapewnij swojej rodzinie bezpieczeństwo finansowe na wypadek, gdyby Ciebie zabrakło. Przekonaj się sam!