Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Dobór kosmetyków do mycia twarzy według rodzaju skóry

Żele do mycia twarzy pozwalają na bardzo kompleksowe oczyszczenie cery. Jednak przy ich zakupie warto wiedzieć między innymi na jakiego rodzaju skórę są odpowiednie. Żele do mycia twarzy najbardziej bezpieczne oraz te, które cieszą się rosnącą popularnością są ze składnikami pochodzenia naturalnego. Jak więc idealnie dopasować wybrany kosmetyk właśnie pod rodzaj cery?

Dopasuj żel do rodzaju cery

Istnieją trzy rodzaje cery, ale nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Jeśli więc mamy zamiar kupić odpowiedni żel należy wcześniej rozważyć to czy dany produkt jest odpowiedni dla naszej skóry.

Cera sucha jest bardzo wrażliwa na wszelkiego rodzaju podrażnienia, więc musimy poświęcić dłuższą chwilę przed wyborem odpowiedniego preparatu. Dobrze jest po prostu skorzystać z kilku próbek i znaleźć produkt, który sprawdzi się najlepiej pod kątem wrażliwości cery. Cera sucha jest dość trudna do właściwej pielęgnacji. Jeśli zaniedbamy ten aspekt to bardzo szybko może się okazać, że cera traci swój naturalny wygląd i staje się po prostu starsza niż jest w rzeczywistości. Na taką cerę wtedy bardzo trudno nałożyć właściwy makijaż, więc właściwa pielęgnacja to podstawa.

Cera tłusta nie wymaga bardzo specjalnego traktowania pod względem odpowiednio łagodnych kosmetyków, ale zdarza się, że dość często pojawia się na niej trądzik lub innego typu zmiany zapalne. Warto przy wyborze kosmetyków zwrócić uwagę, aby stosować jedną linię danych kosmetyków, a więc najlepiej kupować jedną markę. Dzięki temu będziemy w stanie zadbać o cerę za pomocą różnych preparatów tej samej marki, ale w prosty sposób właściwości poszczególnych produktów będą się nawzajem uzupełniać. Nie można też zapominać o właściwej diecie i rzuceniu nałogów, dzięki czemu łatwiej uzyskamy efekt w pełni zdrowej skóry.

Cera mieszana to, jak sama nazwa wskazuje, połączenie cech spotykanych w cerze suchej oraz tłustej. Dość często jest to sytuacja w której część twarzy wykazuje właściwości cechy suchej, a inna część cery tłustej. Z tego też powodu pielęgnacja tego typu cery jest dość trudna. Na pewno należy zwrócić uwagę na to, aby w regularnych odstępach czasu dbać o jakość takiej cery. Zaniedbania mogą bardzo szybko doprowadzić do sytuacji w której trud, który włożyliśmy w jej pielęgnację przestał przynosić widoczne efekty. Przy stosowaniu kosmetyków należy rozpoznać miejsca w których skóra jest tłusta, a w których sucha i tylko w te miejsca aplikować przeznaczone do takiego rodzaju kosmetyki. W ten sposób uzyskamy najlepsze efekty.

Zobacz także: Na co zwrócić uwagę przy zakupie naturalnych kosmetyków do twarzy?