Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Obsługa prawna firm na Śląsku. Jakie kancelarie w Katowicach, Tarnowskich Górach, Bytomiu zajmują się obsługą prawną firm?

Każdy przedsiębiorca wie, jak ważna jest możliwość korzystania z usług dobrego prawnika. Sytuacji, w których wiedza i doświadczenie osoby zajmującej się na co dzień kwestiami prawnymi mogą okazać się niezbędne, jest naprawdę mnóstwo i to na każdym etapie prowadzenia własnego biznesu. Prawnicy wspierają przedsiębiorców, począwszy od zakładania działalności, aż po przeprowadzanie postępowania upadłościowego. Jaki jest zakres działań kancelarii obsługujących firmy? Które kancelarie działające na Śląski są godne polecenia?

Obsługa prawna firm na Śląsku – polecane kancelarie

Godnych polecenia kancelarii prawnych w całej Polsce jest bardzo wiele. Większość przedsiębiorców szuka jednak prawnika, który będzie na tyle blisko, aby w razie nagłej potrzeby można się było szybko spotkać i omówić aktualne sprawy. Śląsk jako region wysoce zurbanizowany jest też obszarem działalności wielu firm, a co za tym idzie, również kancelarii prawnych, zajmujących się obsługą przedsiębiorstw. Biorąc pod uwagę, że konkurencja na tym polu jest spora, warto przyjrzeć się z bliska przynajmniej tym najbardziej polecanym kancelariom.

1. Kancelaria Adwokacka KRS

Obsługa prawna firm to jedna z usług katowickiej Kancelarii Adwokackiej (kancelariakrs.pl), która może pochwalić się współpracą z wieloma firmami z różnych branż. Zespół tej kancelarii tworzą osoby o różnych zainteresowaniach, specjalizujące się w wielu dziedzinach, w tym w prawie umów, zamówień publicznych, prawie pracy i ubezpieczeń społecznych, czy prawie ochrony konkurencji i konsumentów. Biuro tej kancelarii znajduje się w Katowicach.

2. Kancelaria Prawa Gospodarczego Gravis Legal Group

Szukając obsługi prawnej firmy z Bytomia, warto zwrócić uwagę na Kancelarię Prawa Gospodarczego Gravis Legal Group. W jej ofercie znajdziemy kompleksowe usługi prawnicze z zakresu prawa cywilnego, prawa zamówień, przygotowania dokumentów prawnych oraz prawa gospodarczego.

3. Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Wyląg spółka partnerska

Firmy działające w Tarnowskich Górach i okolicach mogą szukać wsparcia w Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Wyląg, których wachlarz usług jest naprawdę szeroki. Do specjalizacji tworzących ją prawników należy między innymi sporządzanie umów spółek, statutów, uchwał oraz sprawy w postępowaniu gospodarczym, nakazowym i upominawczym.

Jakie działania obejmuje obsługa prawna firm?

Wachlarz usług oferowanych przedsiębiorcom ze strony kancelarii prawnych jest niezwykle szeroki. Niektóre kancelarie proponują pakiety, w ramach których oferowana jest pomoc w konkretnych sprawach, inne z kolei indywidualnie dostosowują zakres swoich działań do potrzeb konkretnej firmy. Aby wiedzieć mniej więcej, w jakich sprawach może wspomóc przedsiębiorcę prawnik, przytoczymy kilka przykładowych usług:

  • opiniowanie umów,
  • zakładanie i rejestracja spółek,
  • przekształcanie i podział spółek,
  • sporządzanie różnego rodzaju pism (np. skierowanych do organów administracji lub sądów).