UM Bytom: Energia z zieleni, czyli Bytomski Kwietnik po raz trzeci 12/06/2021
Kiedy Piknikowa Polana w Parku Miejskim wypełnia się doniczkami, leżakami i kolorowymi stoiskami z rękodziełem i pachnącym jedzeniem, oznacza to, że Piękna Strona Miasta działa. W sielskiej atmosferze upływa trzecia odsłona Bytomskiego Kwietnika - imprezy, którą pokochali nie tylko miłośnicy zieleni.
Wymienialnia roślin, warsztaty i wykłady dla małych i dużych, joga na trawie, strefa relaksu, kiermasz i wiele innych. To była sobota pełna atrakcji w Parku Miejskim im. F. Kachla. W parku rozstawiły się również kolorowe stanowiska. Były stoiska typowo ogrodnicze i florystyczne, ale także z naturalnymi kosmetykami, ceramiką, odzieżą, tekstyliami czy biżuterią.
Hasłem trzeciego już Kwietnika” był Ogród sztuki, zatemna polanie piknikowej zagościły różne formy artystyczne. Impreza tradycyjnie podzielona została na kilka stref: warsztatową, gastronomiczną, strefę lokalnych wytwórców oraz strefę wymiany myśli, w której na zainteresowanych czekały ciekawe wykłady i panele dyskusyjne z naturą w tle. W tym roku na kwietnikowej scenie pojawiła się dziecięca grupa teatralna, akustyczne trio muzyczne i DJ.
Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Piękna Strona Miasta przy wsparciu gminy Bytom.
Urząd Miejski w Bytomiu, bytom.pl/aktualnosci/index/Energia-z-zieleni-czyli-Bytomski-Kwietnik-po-raz-trzeci-/idn:35125
Autor: krystian