Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Czy można wysłać paczkę do Anglii w czasach COVID-19?

Epidemia koronawirusa trwa na dobre, a Ty potrzebujesz wysłać paczkę do Anglii? Zastanawiasz się, jak się teraz zmieniła kontrola graniczna i jak zamówić kuriera? W tym artykule omówimy podstawowe zasady wysyłania przesyłek do Wielkiej Brytanii wspomnimy również o tym, jakie aktualnie obowiązują obostrzenia związane z pandemią COVID-19.

Co zmieniła pandemia koronawirusa?

Pandemia koronawirusa w znaczącym stopniu zmieniła nie tylko przepisy prawa transportowego, ale również codzienne funkcjonowanie każdego z nas. Pewnie tak samo jak większość osób powoli przyzwyczajasz się do zupełnie nowej rzeczywistości. Najważniejsze zmiany spowodowane przez pandemię koronawirusa to ograniczenia w przemieszczaniu się oraz konieczność izolacji społecznej. W ostatnich miesiącach w Polsce liczba chorych na tego wirusa trochę się zmniejszyła, ale jeszcze daleko do ogłaszania końca pandemii. Dlatego niektóre obostrzenia nadal trwają. Pandemia nie zmieniła tego, że chcesz się kontaktować ze swoimi bliskimi i ze znajomymi. Nie tylko przez internet. Gdy nie można się kontaktować osobiście, ponieważ nadal jest zbyt niebezpiecznie, to pozostaje Ci przesyłanie im paczek, na przykład z prezentami albo z potrzebnymi im na co dzień przedmiotami.

Czy można wysyłać przesyłki do Anglii?

Tak, mimo wszystkich obostrzeń, jest to możliwe. W dodatku jest to najbezpieczniejszy sposób wysyłania przesyłek do Wielkiej Brytanii. Dzięki firmom brokerskim, nie tylko możesz wybrać swoją ulubioną firmę kurierską, ale również zamówić taką usługę bez wychodzenia z domu. Przedsiębiorstwa świadczące usługi kurierskie w bardzo dużym stopniu dbają o bezpieczeństwo swoich pracowników i klientów. Przy odbieraniu paczki nie muszą się już podpisywać. Kurierzy noszą maski, rękawiczki i zachowują bezpieczny dla wszystkich dystans.

Ile kosztuje wysłanie przesyłki do Anglii?

Ostateczna cena zależy od wagi i od rozmiarów paczki. Im większy gabaryt, tym więcej będziesz musiał zapłacić za paczkę do Anglii. Dobrym pomysłem jest wejście na stronę Allekurier.pl. Na tej platformie brokerskiej możesz bez problemu porównać ceny firm kurierskich. Od razu po wpisaniu podstawowych informacji o paczce oraz o jej miejscu docelowym, będziesz miał również wiadomość, o całkowitych kosztach tego rodzaju przesyłki. Możesz również zaznaczyć różne opcje dodatkowe, na przykład ubezpieczenie. Sprawi ono, że ostateczny koszt wysłania przesyłki wzrośnie, ale za to będziesz miał pewność, że w razie uszkodzenia paczki, otrzymasz stosowne odszkodowanie. Ubezpieczenie polecamy, w szczególności, jeżeli wysyłasz do Anglii elektronikę albo przedmioty ze szkła.

Jak zamówić kuriera?

Zacznij od bezpiecznego zapakowania przesyłki. Sprawdź, na stronie brokera, jakie warunki powinna spełniać i jak zamówić kuriera. Następnie wypełnij odpowiedni formularz na stronie Allekurier. Po przejściu tych dwóch kroków, opłać przesyłkę. Najlepszą opcją są szybkie płatności. Zagwarantują bezpieczeństwo transakcji. Kurier natychmiast otrzyma pieniądze. Po opłaceniu przesyłki do Anglii, otrzymasz na pocztę elektroniczną list przewozowy, który musisz wydrukować oraz nakleić na przesyłkę. Po tych wszystkich czynnościach pozostało Ci już tylko czekanie na przyjazd kuriera. Warto skorzystać z usług Allekurier, ponieważ w porównaniu do firm kurierskich oferują nawet o 70% niższe ceny. Bezpiecznie i szybko możesz za pośrednictwem tej platformy wysłać paczkę, gdzie w bardzo wiele miejsc na świecie oraz w Polsce.

Czego nie możesz wysłać do Anglii?

Na liście produktów zakazanych znalazła się: żywność, alkohol, wyroby tytoniowe, dzieła sztuki, dokumenty, oraz żywe zwierzęta i rośliny. Nie możesz również przesyłać za granicę broni, co powinno być oczywiste. W czasie pandemii koronawirusa zabronione jest również wysyłanie maseczek ochronnych, leków, środków dezynfekujących oraz innych przedmiotów związanych z ochroną medyczną. Warto o tym wiedzieć, zanim obiecasz komuś z rodziny, że wyślesz do niego przesyłkę. W przeciwnym razie paczka zostanie skonfiskowana na granicy.