Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Gdzie leży Międzywodzie i co warto tu zobaczyć?

Międzywodzie, choć nie jest najpopularniejszym kierunkiem podróży wśród turystów, ma wiele do zaoferowania. Już z samej nazwy miejscowości można wyczytać, że otoczona jest wieloma akwenami - wśród nich oczywiście Bałtyk, jak również Zalew Kamieński czy jezioro Koprowo. Co warto zwiedzić w Międzywodziu i okolicach? Portal Noclegowo.pl sprawdził, jakie miejsca w tym regionie przykuwają uwagę.

Ile jest kilometrów z Międzywodzia do Świnoujścia?

Jednymi z najpopularniejszych, wakacyjnych destynacji w województwie zachodniopomorskim są Międzyzdroje i Świnoujście. Jeśli zaplanowaliście już wakacje w którejś z tych miejscowości, warto połączyć je również z wycieczką do Międzywodzia. Ten niewielki kurort oddalony jest zaledwie o 20 kilometrów od Międzyzdrojów i nieco więcej, bo 38 kilometrów od Świnoujścia. W przypadku tej drugiej miejscowości, niewątpliwą atrakcją będzie sam przejazd, który zawiera w sobie przeprawę promową. Podróżując z Międzyzdrojów do Międzywodzia warto zaplanować spacer w Wolińskim Parku Narodowym, jak również wizytę w punktach widokowych (Kawcza Góra, Gosań).

Międzywodzie - co zwiedzać?

Jak morze, to oczywiście plaża. Ta w Międzywodziu jest bardzo szeroka i czysta. Otaczają ją wysokie wydmy, najczęściej porośnięte sosnowo-świerkowym lasem. Latem można tu skorzystać również ze strzeżonego kąpieliska, co z pewnością przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Po drugiej stronie mierzei znajduje się natomiast Zalew Kamieński. Tutaj odnajdą się aktywni podróżnicy, dla których największą atrakcją są różnorodne sporty wodne. W okolicy zbiornika znajduje się kilka przystani jachtowych oraz wypożyczalni sprzętu. Samo Międzywodzie słynie z promenady, Parku “Wyspa Skarbów” czy licznych restauracji i kawiarni, gdzie zjecie smaczny obiad lub napijecie kawy i herbaty w przystępnej cenie.

Międzywodzie noclegi

Międzywodzie - atrakcje w okolicy

Jadąc na wschód od Międzywodzia, naszym oczom ukaże się most zwodzony nad rzeką Dziwną, prowadzący wprost do centrum Dziwnowa. To tylko jedna z wielu atrakcji tego miasteczka. Dziwnów warto odwiedzić ze swoimi pociechami, które z pewnością ucieszą się z wizyty w Parku Miniatur i Kolejek, Nautica Park czy na placu zabaw przy ul. Sienkiewicza. Zarówno starsi, jak i młodsi podróżnicy będą zadowoleni również ze zwiedzania portu w Dziwnowie. Gratką dla odkrywców może być też rejs spacerowy po Zalewie Kamieńskim. Statkiem dopłyniecie aż do Kamienia Pomorskiego. To miasteczko o bogatej historii, które także warto odwiedzić. Spacer po zabytkowym Starym Mieście wprawi Was w nostalgiczny nastrój. Na piękny zachód słońca warto natomiast wybrać się w okolice Zatoki Wrzosowskiej.