W poniedziałek, 11 października prezydent Bytomia Mariusz Wołosz złożył gratulacje Oliwerowi Szotowi i Nikolasowi Pawlikowi. W tym roku bokserzy osiągnęli duże sukcesy.

Bezkonkurencyjni

W marcu tego roku Oliwier Szot doznał złamania kciuka z przemieszczeniem. Zaledwie pół roku później w świetnym stylu zdobył złoty medal mistrzostw Polski juniorów. Na początku września w wadze 63,5 kg był bezkonkurencyjny, pokonując w drodze do finału czterech rywali. Pod koniec sierpnia inny zawodnik Bytomskiej Akademii Boksu znakomicie spisał się w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Nikolas Pawlik zdobył mistrzostwo Polski kadetów i został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Gratulacje i przygotowania

W poniedziałek, 11 października w Urzędzie Miejskim w Bytomiu prezydent Mariusz Wołosz wręczył utalentowanym pięściarzom listy gratulacyjne. Gratulacje otrzymał również trener Sylwester Klasa, który jest jednym ze szkoleniowców Bytomskiej Akademii Boksu. Obecnie obaj zawodnicy przygotowują się do prestiżowego XV Memoriału Leszka Błażyńskiego, który odbędzie się 13-14 listopada w Hali na Skarpie. W turnieju wystartują najlepsi polscy młodzi pięściarze.