Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Milena i Martyna Ciechanowskie, reprezentujące na co dzień Klub Sportowy Skarpa Bytom otrzymały powołanie do Kadry Narodowej Polskiego Związku Alpinizmu. Warto podkreślić, że nasze zawodniczki w bieżącym sezonie również są w składzie Kadry Narodowej we Wspinaczce Wysokogórskiej PZA.

Bytom powołani do Kadry Narodowej PZA na 2022 rok - źródło KS Skarpa Bytom" src="https://www.bytom.pl/assets/pics/aktualnosci/2021-10/Skarpa Bytom_2.jpg?1634811610077" alt="Skalni Wojownicy Skarpy Bytom powołani do Kadry Narodowej PZA na 2022 rok - źródło KS Skarpa Bytom" width="1500" height="1000">

W rankingu skalnym Polskiego Związku Alpinizmu reprezentantki Skarpy Bytom zostały powołane do Kadry na podstawie 10 najlepszych przejść skalnych. Warto dodać, że dobrze zaprezentowała się również Zofia Dobrzańska, który zajęła w klasyfikacji 6. miejsce, jednak ze względu na wiek nie uzyskała powołania do Kadry Narodowej.

W klasyfikacji generalnej juniorek Martyna Ciechanowska zajmuje 2. miejsce z 6750. punktami na koncie, zaś Milena Ciechanowska jest tuż za nią, na 3. miejscu z 6200. punktami na koncie.

Gratulujemy powołania do Kadry Narodowej zarówno naszym zawodniczkom oraz ich trenerom: Markowi Chłopasiowi, Mateuszowi Szczuckiemu i Andrzejowi Mikulskiemu.

Zobacz ranking - Klasyfikację Generalną Juniorek