Biblioteka Bytom: IV Ogólnopolska konferencja dla bibliotekarzy: Biblioteki otwarte na zmiany
Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM” w Katowicach, Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bytomiu oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. Wł. Studenckiego w Bytomiu zapraszają na dwudniową IV Ogólnopolską Konferencję dla Bibliotekarzy: Biblioteki otwarte na zmiany- Formy pracy z czytelnikiem a kreatywność. Wydarzenie skierowane jest dla nauczycieli oraz bibliotekarzy. Podczas konferencji prezentowana będzie tematyka literatury dla dzieci i młodzieży, regionalizmu, druku 3D, ilustracji w książkach dla dzieci i młodzieży. Celem konferencji jest promowanie i wzmacnianie kompetencji i rozwoju zawodowego bibliotekarzy i pracowników bibliotek, nawiązywanie i rozwijanie regularnych i ścisłych kontaktów mających na celu wzajemne wspieranie się oraz wymiana wiedzy i dobrych praktyk.
14 GRUDNIA 2021, godz. 9.00
Miejsce wykładów: Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, pl. Jana III Sobieskiego 3
15 GRUDNIA 2021, godz. 9.00
Miejsce warsztatów: Technikum nr 4 w Bytomiu, ul. Katowicka 35
Program konferencji - 14.12.2021 r.
8.30 9.00 Rejestracja uczestników
9.00 9.05 Uroczyste otwarcie konferencji.
9.05 9.30****Łukasz Żywulski (kierownik, instruktor Biblioteki Centralnej, opiekun Izby Regionalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich): Piekary Literackie jako przykład promocji rodzimej literatury pięknej oraz integracji ludzi pióra wokół biblioteki.
9.30 9.45****Anna Szumiec , Aleksandra Nycz(pracownicy Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach): CINiB-ia - Biblioteka otwarta.
9.45 10.15 dr Mirella Zajega(nauczyciel-konsultant Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM” w Katowicach): Aktyw biblioteczny w labiryncie książek.
10.15 10.45 Joanna Klimczak(nauczyciel Technikum nr 4 w Bytomiu): Arteterapia- zwierciadło duszy dziecka.
10.45 11.15****Hanna Owczarek-Marszałek (nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 44 w Katowicach): Edukacja regionalna w bibliotece. ****
11.15 11.45****Joanna Ambroży, Wioleta Bożek (Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Katowicach Filia w Bytomiu): Magiczny teatrzyk Kamishibai inspiracją do pracy z czytelnikiem w każdym wieku.****
11.45 12.00 Przerwa
12.00 12.30 Ilona Wojewódka(Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu): Mózg ma się do czytania, jak traktor do wyścigu formuły 1- rodzaje i formy biblioterapii.
12.30 13.00 Anna Kluba, Teodozja Galińska(Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu): Jak kreatywnie spędzać czas w bibliotece na przykładzie projektów zrealizowanych w MBP w Bytomiu.
13.00 13.30****Katarzyna Bielas (pracownik Działu Biblioterapeutyczne Biblioteki Śląskiej w Katowicach): Podróżowanie nie tylko z książką. Zwykłe inspiracje niezwykłych działań.
__13.30 14.00Agnieszka Madziara-Zenger(nauczyciel bibliotekarz Zespołu Szkół nr 18 w Zabrzu): Pan Tadeusz” czyli literatura, muzyka i sztuki plastyczne w bibliotece szkolnej .
14.00 14.30 Aleksandra Gorzelik(nauczyciel-konsultant Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM” w Katowicach): Plakat artystyczny i jego rola w kształtowaniu wrażliwości czytelniczej uczniów .
14.30 Zakończenie pierwszego dnia konferencji.
Warsztaty - 15 grudnia 2021, godz. 9.00
**Miejsce warsztatów:****Technikum nr 4 w Bytomiu, ul.**Katowicka 35
9.00 10.30 Rafał Rogowicz(Pałac Młodzieży w Katowicach ): Porozumienie bez przemocy.
9.00 10.00 Joanna Klimczak(nauczyciel Technikum nr 4 w Bytomiu): Warsztaty animacji poklatkowej. Ilość miejsc 20
9.00 10.00 Aldona Ferdyn(nauczyciel-konsultant Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM” w Katowicach): Plakat w Canvie(warsztaty komputerowe).****
10.30 11.30 Uczniowie Technikum nr 4 : Odcisk antropomorficzny.
10.30 11.30 Viola Rosiak(Technikum nr 4 w Bytomiu): Spotkanie autorskie z absolwentką Technikum nr 4 Patrycją Zuber.
10.30 11.30 Grażyna Dobrzelecka(kierownik Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Katowicach Filia w Bytomiu): Aplikacje przydatne w codziennej pracy nauczyciela bibliotekarza(warsztaty komputerowe).
10.30 12.00 Eliza Flaszewska(pracownik Młodzieżowego Domu Kultury w Bytomiu oraz doradca metodyczny RODN WOM w Katowicach): Warsztaty ilustrowania opowieści.**
**
12.00 13.00 Marta Cichoń-Sendor(nauczyciel-konsultant Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM” w Katowicach): Wykorzystanie aplikacji Wakelet w pracy bibliotekarza (warsztaty komputerowe).Ilość miejsc 15
12.00 14.00 Marta Zawadzka (pracownik Technikum nr 4 w Bytomiu): Drukowanie w 3 D.
12.00 14.00 Hanna Owczarek-Marszałek (nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 44 w Katowicach): Pióra, piórka, pióreczka, czyli wyskubki w bibliotece.
Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, biblioteka.bytom.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=709:iv-ogólnopolska-konferencja-dla-bibliotekarzy-biblioteki-otwarte-na-zmiany&catid=8&Itemid=101
Autor: krystian