Jego pasją jest zwiedzanie historycznych i tajemniczych miejsc w Polsce. Na co dzień aktywnie działa przy podziemnym schronie w Bytomiu-Miechowicach. Mowa o Andrzeju Habraszce, który ponownie odwiedził Dolny Śląsk, gdzie promuje nasze miasto razem z miesięcznikiem Rynek 7.

Andrzej Habraszka zwiedzając Dolny Śląsk promuje Bytom

- Co roku odwiedzam Dolny Śląsk kilkakrotnie. Pasjonują mnie tutaj zwłaszcza sztolnie oraz tajemnicze budowle związane z II wojną światową - mówi Andrzej Habraszka, pasjonat historii i członek Stowarzyszenia na Rzecz Zabytków Fortyfikacji Pro Fortalicium.

Podczas wyprawy na Dolny Śląsk Andrzej Habraszka odwiedził między innymi: zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, Walim i tamtejsze sztolnie, a także inne dolnośląskie miejscowości związane z tajemnicami II wojny światowej.

Warto podkreślić, że bytomskiemu podróżnikowi towarzyszył najnowszy numer miesięcznika Rynek 7, który wydawany jest przez Wydział Komunikacji Medialnej i Promocji Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Nasz informator kulturalny oraz miejskie gadżety - widokówki oraz magnesy i przewodniki trafiły po raz kolejny na Dolny Śląsk, gdzie cieszą się popularnością wśród turystów odwiedzających tajemnicze miejsca na Dolnym Śląsku.