Gdzie zjeść dobrą, japońską kuchnię na Śląsku? Lista japońskich restauracji nie tylko z sushi!

Polacy coraz chętniej otwierają się na nowe, nieznane dotychczas, egzotyczne smaki. Mowa tu m.in. o kuchni japońskiej, która podbija nasze kubki smakowe oraz serca. Gdzie na Śląsku można znaleźć dobrą restaurację z potrawami z kraju kwitnącej wiśni? Jakie dania serwują? Czy Japonia to tylko sushi?

Jakie są charakterystyczne cechy kuchni japońskiej?

Dla wielu osób kuchnia azjatycka to jeden nurt. Warto jednak zaznaczyć, że całkowicie inaczej będą smakować dania chińskie, japońskie czy indyjskie. Co cechuje potrawy pochodzące z Japonii? Przede wszystkim są one bardzo lekkie, praktycznie pozbawione tłuszczu oraz odświeżające. Japończycy bardzo dużą wagę przykładają do jakości wykorzystanych składników oraz serwowanych dań. Ich menu bazuje na zdrowych i bardzo wartościowych elementach – rybach, owocach morza i warzywach.

Potrawa, która jest charakterystyczna dla Japonii to oczywiście sushi. Nie jest to jednak jedyne danie, które serwuje się w tym kraju. Podstawą wyżywienia Japończyków są ramen oraz warzywa owoce morza lub ryby smażone w tempurze. W kuchni japońskiej nie brakuje deserów (niezwykle popularne są mochi), matchy oraz sake, czyli ichniejszego wina ryżowego.

Jakie restauracje z kuchnią japońską na Śląsku warto znać?

Sakana Sushi & Sticks Katowice

Pierwsza z japońskich restauracja na naszej liście to Sakana Sushi & Sticks Katowice, która zlokalizowana jest przy ul. Gawronów 6/4 oraz Mielęckiego 6. Spróbować można tam m.in.: wyjątkowych pierożków, kilku rodzajów zup, sałatek, tatra, deserów oraz sushi. Na facebookowym profilu japońskiej restauracji (https://sushi-katowice.pl) znaleźć można newsy na temat jej funkcjonowania oraz szczegółowe informacje związane z menu.

Kyoto Sushi

Ważnym punktem na kulinarnej mapie Katowic dla wszystkich miłośników kuchni japońskiej jest mieszczące się przy ul. Uniwersyteckiej 13 Kyoto Sushi. Podawane są tu: przystawki takie jak pierożki, tatr czy carpaccio, a także: zupy, tempura, poke bowl, bułeczki bao, burgery, sushi, desery, japońskie napoje oraz alkohole.

Mijuba Sushi Bar

Mijuba Sushi Bar zlokalizowany jest przy ul. Dworcowej 2. Menu lokalu jest niewielkie i proste, jednak opiera się na klasycznych japońskich przysmakach, takich jak: ramen, bułeczki bao, miso, sushi.

Restauracja Art Sushi Gliwice

Kolejna z restauracji japońskich na naszej liście mieści się w Gliwicach przy ul. Jana Długosza 2. Oprócz wielu rodzajów sushi oraz zestawów serwowane są tam także: tempura, przekąski, zupy japońskie oraz koreańskie, dania gorące mięsne oraz wegetariańskie/wegańskie, a także desery.

Akira Sushi

Akira Sushi to restauracja, które swoje lokale posiada w 3 śląskich miastach – Zabrzu, Piekarach Śląskich oraz Tarnowskich Górach. W menu znaleźć można takie przysmaki jak oczywiście sushi, ale także: ramen, miso, japońskie przystawki oraz szeroki wybór dań głównych, zarówno mięsnych, jak i dla wegan i wegetarian.

AYAME Sushi & Ramen

AYAME Sushi & Ramen to chorzowska restauracja, która zamyka nasze zestawienie miejsc z japońską kuchnią na Śląsku, jednak gwarantujemy, że można znaleźć ich więcej w tym regionie. Serwowane są tu: różnorodne japońskie startery z przekąskami, ramen, sushi bowl, sashimi oraz wszelkiego rodzaju sushi.