„Na kołach i kółkach do szkoły i przedszkola” to kampania mająca na celu nie tylko wspólną integrację przedszkolaków, uczniów oraz rodziców, ale promocje zdrowego stylu życia poprzez ruch na świeżym powietrzu. W ubiegłą niedzielę, 15 maja w ramach rowerowej wycieczki miłośnicy jednośladów odwiedzili Rezerwat Przyrody „Segiet” w Suchej Górze oraz Las Miechowicki.

Rowerowy rajd „Na kołach i kółkach do szkoły i przedszkola”

Warto dodać, że w maju w bytomskich szkołach i przedszkolach realizowana jest kampania aktywny Bytom 2022 pod hasłem „Na kołach i kółkach do szkoły i przedszkola”. Organizatorem wydarzenia są: Szkoła Podstawowa 21 i Przedszkole Miejskie nr 40 przy współpracy z Stowarzyszeniem Rowerowy Bytom. Podczas akcji jej uczestnicy w maju przyjeżdżają do szkoły lub przedszkola rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach lub deskorolce.

Uczestnicy kampanii poznają także zasady ruchu drogowego, jakie jest niezbędne wyposażenie roweru oraz rowerzysty, zasady poruszania się na hulajnodze, deskorolce, rolkach czy wrotkach. W ramach akcji organizowane są także zajęcia i zabawy z rowerem i hulajnogą dla dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych z klas I - III.