Na ślubnym kobiercu stanęli pół wieku temu. W środę, 18 maja, 35 dostojnych par świętowało w restauracji „Świetlik” w Bytomiu. Z jubilatami spotkali się prezydent Mariusz Wołosz i przewodniczący Rady Miejskiej Michał Staniszewski.

Jubileusz złotych godów świętowali dzisiaj: Daniela i Franciszek Boreccy, Jadwiga i Stanisław Czarnomscy, Barbara i Jan Dankiewiczowie, Henryka i Jan Drozdkowie, Teresa i Stanisław Gmurowie, Halina i Andrzej Haskowie, Zofia i Jan Jankowiakowie, Renata i Bernard Jesionkowie, Grażyna i Andrzej Kasprzykowie, Zofia i Stanisław Klitowie, Julia i Władysław Krasoniowie, Maria i Józef Kubatowie, Halina i Norbert Kuskowie, Maria i Józef Kuźnikowie, Maria i Ryszard Makielakowie, Urszula i Alfons Mannowie, Maria i Ryszard Marciniakowie, Maria i Stanisław Markowie, Teresa i Antoni Mastejowie, Danuta i Jerzy Maśnicowie, Ewa i Marian Petryczkowie, Krystyna i Henryk Płuskowie, Irena i Józef Puchałowie, Rozalia i Zdzisław Radeccy, Zofia i Władysław Rechulowie, Gabriela i Teodor Skibowie, Halina i Zygfryd Skotakowie, Urszula i Ryszard Szołtysikowie, Urszula i Leonard Szołtysikowie, Barbara i Stanisław Szwedowie, Janina i Ryszard Walenccy, Jolanta i Kazimierz Wróblewscy, Jadwiga i Józef Zamorscy, Helena i Józef Zięcinowie.

Jubilaci odebrali z rąk prezydenta Mariusza Wołosza i przewodniczącego Rady Miejskiej Michała Staniszewskiego medale za długoletnie pożycie małżeńskie.