Na ulicach Bytomia ponownie pojawiły się elektryczne hulajnogi Bolta. Platforma Bolt wprowadziła nowy model hulajnóg Bolt 4. Mieszkańcy mogą znów bezpiecznie i szybko przemieszczać się po Śródmieściu i części dzielnic Bytomia.

Elektryczne hulajnogi umożliwiają bezpieczne i ekologiczne przemieszczanie się po Śródmieściu Bytomia a także po Rozbarku, Szombierkach i Łagiewnikach. Mieszkańcy mogą wypożyczyć hulajnogi na minuty. Odblokowanie hulajnogi jest bezpłatne, a korzystający z aplikacji, płacą 50 gr za minutę użytkowania.

b

Nowy model

Firma Bolt wprowadziła nowy model hulajnóg - Bolt 4, który został zaprojektowany przez inżynierów platformy, a zespół Bolt jest bezpośrednio odpowiedzialny za produkcję i zaopatrzenie w komponenty. Hulajnogi Bolt nowej generacji w pełni nadają się do recyklingu, a szacowany okres użytkowania urządzeń wynosi 60 miesięcy. Środek ciężkości w nowym modelu został umiejscowiony wyjątkowo nisko, przy zachowaniu dużego prześwitu, dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w ulepszony kąt nachylenia kół i jest wyjątkowo lekkie, bo waży zaledwie 22 kg. Dzięki temu hulajnoga jest bardziej stabilna i bezpieczniejsza.

- Edukacja i rozmowy z przedstawicielami miast na każdym etapie prowadzenia wypożyczalni to kluczowe elementy naszej działalności. Dopasowujemy nasze operacje do potrzeb lokalnej społeczności, wprowadzamy konieczne ograniczenia w zakresie prędkości jazdy i parkowania. Naszym celem jest zwiększenie mobilności mieszkańców miast poprzez udostępnianie innowacyjnych metod transportu, mając na uwadze dbałość o środowisko naturalne - mówi Valerii Romanov, Bolt Rentals Country Manager w Polsce.

b

Jak skorzystać z hulajnogi?

Aby skorzystać z hulajnóg, wystarczy zainstalować w telefonie aplikację Bolt. Elektryczną hulajnogę można odblokować, skanując kod QR umieszczony na kierownicy urządzenia. Przed rozpoczęciem pierwszego przejazdu, każdy użytkownik będzie się musiał zapoznać z instrukcją i wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej jazdy oraz parkowania pojazdu. Osoby, które nie mają jeszcze aplikacji, mogą pobrać ją z Google Play (Android) lub App Store (iOS).

Zasady bezpieczeństwa

Korzystanie z hulajnóg Bolt jest niezwykle proste, jednak zalecane jest stosowanie się do ogólnych zasad bezpiecznej jazdy:

  • korzystania z kasku oraz wygodnego obuwia na płaskiej podeszwie
  • jeżdżenia tylko w dozwolonych miejscach
  • jeżdżenia w linii prostej, unikania ostrych zakrętów
  • niekorzystania z hulajnogi w czasie ekstremalnych warunków pogodowych
  • niekorzystania z hulajnogi pod wpływem środków odurzających
  • korzystania z hulajnogi samemu - hulajnoga jest przeznaczona do użytku wyłącznie jednej osoby.

b

Jedź dokąd chcesz, parkuj bezpiecznie lub w wyznaczonych miejscach

Parkowanie jest ważnym elementem odpowiedzialnego korzystania w miejskich hulajnóg. Użytkownicy hulajnóg podróżujący po Śródmieściu, Łagiewnikach i Szombierkach, mogą parkować jednoślady np. przy stojakach rowerowych i wzdłuż budynków - tak, aby nie stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa pieszych i pozostałych uczestników ruchu drogowego. W ścisłym centrum miasta - na obszarze ulic: Dworcowej, Moniuszki (od ul. Powstańców Warszawskich do ul. Jagiellońskiej), Gliwickiej, Jainty, Sądowej, Krakowskiej (od Rynku do ul. Korfantego), przy Rynku i przy pl. Kościuszki -parkowanie hulajnogi będzie możliwe tylko w oznaczonych miejscach.