W dniach 15-17 lipca na polu golfowym Lisia Polana odbyły się Klubowe Mistrzostwa Polski Kobiet. Najlepiej spisała się bytomska drużyna Armada Golf Club.

W finale Armada spotkała się z drużyną Black Water Links, z którą zremisowała 1,5:1,5 i do wyłonienia mistrzyń potrzebna była dogrywka w formacie foursome (zawodniczki grają naprzemiennie jedną piłką). Na pierwszym dołku dogrywki zwyciężyły zawodniczki z bytomskiego klubu i tym samym zdobyły po raz drugi tytuł Klubowych Mistrzyń Polski. Drużyna wystąpiła w składzie: Nina Pitsch, Anna Grzywocz, Julia Cebula, Hanna Jarzyna oraz kapitan Mirosław Nocoń.

b

Dzięki tej wygranej Armada wywalczyły prawo do startu w European Ladies’ Club Trophy. Zawody dla najlepszych europejski klubów odbędą się w tym roku na Słowenii w dniach 29 września - 1 października. W zeszłorocznych zawodach w podparyskim Fontainebleau Armada zajęła 10. miejsce.