Piłkarze Polonii Bytom w derbach Bytomia pokonali we wtorek 8 listopada Szombierki Bytom 2:0 i wywalczyli Puchar Polski na szczeblu podokręgu Bytom. Zwycięstwo daje przepustkę niebiesko-czerwonym do rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Tam już najlepszy zespół awansuje do rozgrywek ogólnokrajowych, gdzie będzie możliwość gry z drużynami I ligi oraz Ekstraklasy.

Polonia Bytom zdobywcą Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom

We wczorajszym meczu po pierwszej połowie był bezbramkow remis. Drugą część spotkania dobrze rozpoczęli Poloniści, którzy za sprawą Tomasza Gajdy wyszli na prowadzenie 1:0 w 57. minucie meczu. Na 2:0 podwyższył w 77. minucie spotkania Ruslan Zubkov, ustalaląc tym samym wyniki spotkania.

Warto dodać, że Polonia Bytom po raz drugi z rzędu wywalczyła Puchar Polski na szczeblu podokręgu Bytom. Wiosną 2023 roku niebiesko-czerwoni rozpoczną zmagania o to trofeum na etapie wojewódzkim.