Grający na co dzień w niebiesko-czerwonych barwach Patryk Chojnowski wspaniale spisał się na mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym, które odbyły się w hiszpańskiej Grenadzie. Nasz zawodnik, już trzeci raz z rzędu zdobył złoty medal w singlu w klasie 10. W finale Chojnowski zmierzył się z reprezentantem Indonezji Davidem Jacobsem i pewnie pokonał go 3:0. Warto zaznaczyć, że reprezentant Polski wygrał wcześniejsze trzy spotkania także bez straty seta.

Przypomnijmy, że to drugi tytuł mistrzowski wywalczony na tym turnieju przez zawodnika Polonii. Wcześniej w parze z Natalią Partyką nasz tenisista obronił tytuł mistrzowski w kategorii XD20.

Mistrz świata wraca do Bytomia

Patryka Chojnowskiego można będzie zobaczyć na żywo już w przyszłym tygodniu. 17 listopada w hali przy ul. Nickla 143a rozegranie zostanie spotkanie o mistrzostwo Lotto Superligi Tenisa Stołowego pomiędzy Petralaną TTS Polonią Bytom i Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Początek zawodów o 18.00.