W piątek, 16 grudnia w czwartym dniu IIHF Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie U20 Dywizji IB Biało-Czerwoni zmierzyli się z Włochami. Na lodowisku w Bytomiu lepsi byli rywale, którzy wygrali 2:1. W sobotę na zakończenie turnieju Polacy zagrają z Koreą Południową. Mecz rozpocznie się o godz. 16:30.

To była bardzo twarda batalia. Przez długi czas - 37 minut - utrzymywał się bezbramkowy wynik. Biało-Czerwoni grali lepiej w obronie niż w spotkaniach z Ukrainą i Japonią. Dawali sobie radę w defensywie nawet przy przewadze liczebnej Włochów pięciu na trzech, ale pod koniec drugiej tercji goście wpakowali krążek do siatki. Na początku trzeciej tercji Krzysztof Maciaś odebrał krążek włoskiemu obrońcy i z bliska pokonał bramkarza Italii Damiana Clarę. Dosyć szybko jednak rywale odpowiedzieli i mecz zakończył się wygraną 2:1 Włochów.
W tabeli Biało-Czerwoni plasują się na przedostatnim miejscu, mając punkt przewagi nad Estonią. Drużyna, która zajmie ostatnią pozycję, spadnie do Dywizji IIA. W sobotę na zakończenie mistrzostw podopieczni Artura Ślusarczyka zmierzą się z Koreą Południową. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:30. Bilety są do kupienia w serwisie Kupbilet oraz w kasie.

- Nasz cel jest klarowny, zwycięstwo z Koreą za trzy punkty. Estończycy z Włochami grają przed nami, ale to nie ma dla nas znaczenia. Musimy pokonać Koreę i w dobrych humorach zakończyć turniej. Chcę też sprawić radość moim rodzicom, mama i tata obserwują na żywo każdy mecz - mówił napastnik Krzysztof Maciaś.

Włochy - Polska 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)