Wczorajsze spotkanie dało niebiesko-czerwonym szansę na umocnienie pozycji lidera tabeli. Skorzystali z niej zdecydowanie pokonując piłkarzy z Częstochowy 3:1. Polonia Bytom po 23. kolejce jest na szczycie tabeli z 53 punktami.

Pierwsza bramka padła zaraz po rozpoczęciu meczu. W 7. minucie Konrad Andrzejczak główką po dośrodkowaniu Igora Ławrynowicza umieścił piłkę w siatce rywali. Niestety jeszcze przed gwizdkiem goście zdołali strzelić bytomianom wyrównującą bramkę. Piłkarze na przerwę schodzili do szatni z wynikiem 1:1.

Najwidoczniej motywująca pogadanka Adama Burka w przerwie spotkania zadziałała. Druga połowa należała do Polonii. W 57. minucie Ruslan Zubkow Trafia na 2:1, a w 72. Filip Żagiel potwierdza formę bytomian i ostatecznie poprawia wynik na 3:1. To zwycięstwo jest też rewanżem za jesienną porażkę z drugim zespołem Rakowa Częstochowa.

Za tydzień w sobotę poloniści na walkę o kolejne punkty pojadą do Wrocławia. O 16:00 zmierzą się z Ślęża Wrocław, zajmującą 4 miejsce w tabeli.