W środę i czwartek /19 i 20 kwietnia/ na pływalni ZSS im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej bytomscy pływacy zmierzyli się w ramach Ligii Klubów Śląskich. Młodzi zawodnicy UKS Na Fali Bytom zdobyli 4 złota oraz jeden brąz.

Zdjęcie pływaków

Rocznik 2011 - Aleksandra Krawczyk na podium

W środę odbyła się runda finałowa Ligii Klubów Śląskich 12-latków. Pływaczka bytomskiego klubu i uczennica Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu Aleksandra Krawczyk nie dała szans swoim rywalkom.

W konkurencji 200 m stylem dowolnym, pobijając swój rekord życiowy stanęła na najwyższym stopniu podium z wynikiem 2:18,05. Natomiast w konkurencji 200 m stylem zmiennym, mimo iż startowała w serii finałowej z trzecim wynikiem na mecie była jako pierwsza, pokonując ten dystans w 2:39,04. Te wyniki pozwoliły Oli wspiąć się na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej czterech rund Ligii Klubów Śląskich rocznika 2011. Ola jest najlepszą zawodniczką na Śląsku w tym sezonie!

Na zawodach UKS Na Fali Bytom wystartował w składzie: Ola Krawczyk, Agata Miszkiewicz, Lilianna Rebes, Emilia Suchan, Maja Dubielska, Olga Chabko, Adam Brzuchala, Jakub Bryczkowski, Mateusz Podbucki, Jakub Zieliński, Wiktor Karasz, Bartosz Jąderko, Miłosz Augustyński.

Na 31 drużyn bytomski UKS zajął 7 miejsce w klasyfikacji klubowej. W tej kategorii wiekowej wśród chłopców najwyżej wspiął się Mateusz Podbucki, który w stylu klasycznym zajął 5 miejsce na 50 m z czasem 41,82.

Zdjęcie Aleksandry Krawczyk

Rocznik 2010

Dzień po roczniku 2011, ich starsi klubowi koledzy walczyli w finale Ligii Klubów Śląskich rocznika 2010. kolejny raz pływalnia ZSS im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej okazała się szczęśliwa dla bytomian. Bartosz Nawrat zdobył dwa złote trofea. Na 50 m stylem dowolnym pokonał rywali z czasem 27,03, natomiast w stylu grzbietowym potwierdził swoją dominację z wynikiem 31,59 . Maciej Sikora, wspiął się na podium w grzbiecie z trzecim czasem 32,58. Zarówno Bartek jak i Maciek w klasyfikacji generalnej czterech rund znaleźli się w pierwszej dziesiątce - Bartek na 3 miejscu, Maciek na szóstym.

Podczas zawodów dziewczynki otarły się o podium w sztafecie zmiennej na 4 x 100 metrów: Martyna Kilarska, Paulina Zielińska, Irmina Ulanowska i Zosia Wrotek zdobyły czwarte miejsce.

W kategorii rocznika 2010 bytomskie barwy reprezentowali: Paulina Bajron, Emilia Szcześniak, Emilia Chabko, Martyna Kilarska, Paulina Zielińska, Irmina Ulanowska, Zosia Wrotek, Bartek Nawrat i Maciek Sikora.

W klasyfikacji generalnej, na 34 klubów drużyna UKS Na Fali Bytom zdobyła czwarte miejsce.