Od pięciu lat piłkarze i kibice Polonii Bytom zmuszeni byli tułać się po obcych boiskach. Nareszcie mają swoje miejsce. Przy ul. Piłkarskiej 8 stanął obiekt, wybudowany głównie z myślą o najmłodszych adeptach piłki nożnej, ale który jednocześnie stał się domem dla seniorskiej drużyny Niebiesko-czerwonych.

Dziś odbyło się na nim pierwsze oficjalne starcie ligowe. Podopieczni trenera Adama Burka zmierzyli się z Pogonią Siedlce. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a najbliżej strzelenia gola byli gospodarze, niestety piłka uderzyła w poprzeczkę. Bramki zobaczyliśmy w drugiej odsłonie spotkania. W 64. minucie, po strzale Dawida Wolnego z rzutu karnego, piłka znalazła się w siatce gości. Korzystny dla Polonii wynik uległ zmianie już w doliczonym czasie gry. Lukáš Hrnčiar zdobył bramkę do Pogoni Siedlce i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.