Już po raz kolejny Bytom dołączył do Narodowego Dnia Sportu, w ramach którego na Torkaciku przy ul. Tarnogórskiej zorganizowany został festyn sportowy WF bez zadyszki.

Bytomscy uczniowie podczas festynu

W festynie sportowym zorganizowanym przez Miejski Szkolny Związek Sportowy oraz szkoły podstawowe nr 3, 4 i 5, udział wzięli bytomscy uczniowie, którzy mieli okazję sprawdzić się w licznych sportowych konkurencjach. Gośćmi pikniku byli też prezydent Mariusz Wołosz oraz jego zastępca Adam Fras, którzy nie tylko zachęcali młodych do aktywności fizycznej, ale sami spróbowali swoich sił w rozgrywkach.

Sportowy weekend

17 września Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na bezpłatne ślizgawki dla mieszkańców Bytomia połączone z nauką jazdy na łyżwach na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów przy ul. Pułaskiego 71 oraz możliwość bezpłatnego skorzystania z pływalni krytej przy ul. Parkowej 1.

Aby móc skorzystać z jazdy na łyżwach trzeba zakupić bilet 0 zł - do nabycia w kasie oraz online. Godziny ślizgawek: 14.30, 16.30 i 18.30 - każda trwa godzinę.

Z kolei bilety na basen można nabyć wyłącznie w kasie. Godziny otwarcia basenu dostępne na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu Uwaga! Obowiązuje limit osób na obydwa obiekty. Więcej szczegółowych informacji na stronie Narodowego Dnia Sportu.

Organizatorem kampanii w ramach Narodowego Dnia Sportu jest Fundacja Zwalcz Nudę. Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.