Polonia Bytom pokonała w niedzielę, 17 września ŁKS II Łódź 2:1 (1:0) w meczu 9. kolejki rozgrywek piłkarskiej 2. ligi. Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobywali Krzysztof Ropski oraz Dominik Budzik, natomiast gola honorowego dla gości zdobył Jan Łabędzki.

Gospodarze od początku mieli przewagę, a pierwszego gola strzelił w 23. minucie Krzysztof Ropski. Drugie okienko Poloniści zanotowali w 73. minucie, kiedy to piłkę do własnej bramki posłał Aleksander Ślęzak. Pięć minut później łodzianie zdobyli bramkę honorową po strzale Jana Łabędzkiego. W końcówce spotkania drużyna gości nie była w stanie zagrozić bramce Polonii Bytom.

Za tydzień Niebiesko-Czerwonych czeka wyjazdowe starcie ze Stalą Stalowa Wola, a 2 października na własnym obiekcie mecz ze Stomilem Olsztyn.

BS Polonia Bytom - ŁKS II Łódź 2:1 (1:0)

Bramki: 23′ Krzysztof Ropski, 73′ Dominik Budzik - 78′ Jan Łabędzki.

Składy:

Polonia Bytom: Mirus - Budzik, Piekarski, Radkiewicz (46′ Bedronka), Zejdler - Ławrynowicz (75′ Szmigiel), Konieczny (75′ Jopek), Gajda - Żagiel, Ropski (88′ Ochwat), Stefański (59′ Ściślak). Trener: Adam Burek.

ŁKS Łódź: Kołba - Bąkowicz, Ślęzak, Mnatsakanyan (84′ Lamprecht), Radziński (46′ Wszołek) - Małachowski (69′ Pawłowski), Ricardo, Glapka (69′ Kamon), Łabędzki, Fase (69′ Zając) - Balongo. Trener: Marcin Matysiak.

Sędzia główny: Paweł Horożaniecki (Żary).

Żółte kartki: Radkiewicz, Żagiel (Polonia) oraz Glapka, Małachowski, Ricardo (ŁKS).