W dniach 14-17 września w belgijskim Genk odbyły się Mistrzostwa Świata OCR organizowane przez Międzynarodową Federację Sportów Przeszkodowych. Bytomianin Krzysztof Budzisz zdobył brązowy medal w kategorii 44-49 lat na dystansie 12 kilometrów. To kolejny sukces zawodnika, który dwa lata temu brał udział w programie „Ninja Warrior Polska”, emitowanym na antenie telewizji Polsat.

W Belgii wystartowali najlepsi zawodnicy świata. Budzisz pokazał klasę, świetnie pokonując ponad 40 przeszkód na dystansie standardowym 12 kilometrów. Ostatecznie w uplasował się na trzecim miejscu. Zawodnik bytomskiego klubu OCR Socios Silesia, zrzeszającego śląskich sportowców, na krótkim dystansie 3 km, gdzie trzeba było pokonać ponad 20 przeszkód, zajął 8. miejsce. „Przypadek i niewiedza dotknięcia belki nie wybacza - medal uciekł” - napisał Budzisz na swoim koncie na Facebooku.

Budzisz to bardzo utytułowany zawodnik w OCR. Jest trzykrotnym medalistą Mistrzostw Europy w biegach przeszkodowych w swojej kategorii wiekowej oraz drużynowo - zdobył srebrny i brązowy medal indywidualnie oraz brąz drużynowo. Był drużynowym Mistrzem Polski OCR, indywidualnym Mistrzem Polski na krótkim i długim dystansie, Wcześniej utalentowany i utytułowany judoka, brał udział w programie „Ninja Warrior Polska” emitowanym na antenie telewizji Polsat, gdzie zadaniem zawodników było pokonanie bardzo trudnego toru przeszkód.

Budzisza czekają teraz mistrzostwa Polski w Stalowej Woli oraz następnie zawody m.in. Śląskiej Ligi OCR. W ramach niej 29 października zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w Skarpie Bytom.